ДРАМА В БИСТРИЦА! ЦСКА се мъчи 86 минути, но надви Витоша (СНИМКИ+ВИДЕО)

Евандро влезе като резерва и спря 19-часовата си голова суша

ЦСКА победи с кански мъки Витоша (Бистрица) с 1:0 при гостуването си от 25-ия кръг на efbet Лига.

В герой за "армейците" се превърна Евандро, който се появи като резерва в последните десет минути и веднага остави отпечатъка си в мача с единствения гол.

Срещата започна колебливо и за двата отбора, като ЦСКА задържаше повече топката, но трудно стигаше до голова възможност. В 12-та минута Джеси напредна отляво и падна след контакт със Седула, но реферът не отсъди наказателен удар.

В 20-та минута дойде птървото по-интересно положение, след като Белтраме отигра много ефектно топката на дъгата на наказателното поле и стреля от воле, но Кръстев изби с една ръка над вратата.

Три минути по-късно ЦСКА спечели дузпа. Динев спря с ръка Брадли Мазику в наказателното поле и наказателният удар беше отсъден. Зад топката застана Али Соу, който се приготвяше дълго преди удара си и той се оказа прекалено лесен за Кръстев, който спаси.

В самия край на полувремето Греъм Кери пробва хитро да пусне топката под скока на стената при пряк-свободен удар, но не намери очертанията на вратата.

В 51-та минута Али Соу допусна още един фрапантен пропуск, след като от няколко метра сам срещу Кръстев той бе спрян от стража.

Малко след това треньорите се обърнаха и към резервните си скамейки, като Крушчич замени Али Соу с Ахмедов. Той внесе повече агресия напред, като също влезлия като резерва Енрике имаше шанс да открие именно след комбинация между двамата.

Малко след 80-та минута в игра се появи и Евандро, който изненандващо беше оставен на пейката. Той веднага показа защо е един от лидерите на тима и в 86-та минута реши мача с попадението си. Греъм Кери центрира на далечната греда отляво и там плеймейкърът засече за 0:1.

В самия край пък Енрике имаше шанс да направи победата на гостите по-категорична, но нацели гредата на Витоша.

С победата си ЦСКА излезе на три точки пред Левски в класирането и вече заема третата позиция с 49, докато Витоша остава последен с едва шест пункта и вече официално са първия изпаднал отбор от елита този сезон.

Стартови състави:

Витоша (Бистрица): Кръстев, Зюмбулев, Бонев, Димитров, Амзин, Садула, Динев, Гъргоров, Дяков, Кабов, Иванов

ЦСКА: Бусато, Антов, Пинто, Кери, Занев, Малинов, Мазику, Турицов, Джеси, Белтраме, Соу

90+3 Край на мача! ЦСКА победи с 0:1 Витоша!
90+1 Греда след много силен удар на Енрике!

86 - ГОООЛ ЗА ЦСКА! Влезлият като резерва Евандро изглежда ще донесе трите точки за тима, след като Греъм Кери го намери на далечна греда и той засече от няколко метра!

80 - Центриране на Греъм Кери към Ахмедов, но отново отпката е в ръцете на Кръстев

66 - Рафаел Енрике напредна в наказателното поле и стреля с левия крак, но покрай целта

51 - Али Соу с нов голям пропуск, след като от няколко метра Николай Кръстев парира удар и спаси вратата си от гол!

46 Начало на второто полувреме

45+1 Край на първата част

45+1 Удар на Греъм Кери от пряк-свободен удар под скока на стената, но топката не намира очертанията!

39 - Малинов получи в наказателното поле, обърна се отлично и стреля по земя, но топката мина покрай лявата греда

37 - Удар от дистанция на Гъргоров, но топката лети високо над вратата на Бусато

25 - Али Соу пропуска! Нападателят на ЦСКА прати топката ниско, но в нито един от двата ъгъла на вратата и Кръстев улови!

23 - Дузпа за ЦСКА, след нарушение на Динев срещу Мазику!

20 - Страхотно изпълнение на Белтраме, след като овладя технично на дъгата на наказателното поле и стреля от воле, но Кръстев с върха на пръстите си избута топката над вратата!

15 - Първи удар в мача, след като Турицов стреля от движение след блокиран изстрел при пряк-свободен удар. Кръстев обаче улови.

12 - Джеси напредна отляво и се опита да преодолее на скорост Седула и след сблъсък падна в наказателното поле, но не беше отсъдена дузпа

4 - Минута мълчание за легендата на ЦСКА Борис Гаганелов, който ни напусна тази седмица

1 - Начало на срещата!

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона