НА "ЕТИХАД": Ливърпул получи шпалир и звучен шамар от Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кевид де Бройне се развихри, "гражданите" вкараха четири на шампионите

Ливърпул си получи шампионския шпалир на "Етихад". Тимът на Юрген Клоп беше посрещнат с аплодисменти от играчите на домакините, след като преди седмица Челси победи Манчестър Сити и "червените" предсрочно си осигуриха титлата след 30-годишно чакане.

Освен почестите Ливърпул обаче получи звучен шамар от вече бившия шампион Манчестър Сити. Тимът на Пеп Гуардиола спечели с 4:0 и отправи ясно послание към съперника си за следващия сезон.

Нищо не предвещаваше подобна развръзка. Ливрпул стартира вихрено и в първите 20 минути пропусна изненадващо не поведе в резултата. Първо Мохамед Салах овладя на гърди и стреля към вратата, но Едерсон успя да спаси. При добавката Фирмино опита да нанесе нов удар, но изпълнението му се оказа твърде слабо. В 19-ата минута пък Роберто Фирмино след това комбинира със Салах. Нападателят на "червените" нанесе изстрел, който се отби в страничния стълб на вратата на Едерсон.

От тук нататък нещата коренно се промениха. Крахът за Ливърпул започна в 24-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Рахим Стърлинг бе задържан  от Джо Гомес в наказателното поле на Алисон. Кевин Де Бройне застана зад топката и  реализира за 1:0!

В 35-ата минута "небесносините" удвоиха преднината си. Рахим Стърлинг получи подаване в наказателното поле на Ливърпул. Бившият футболист на мърсисайдци овладя и с премерен удар успя да преодолее Алисон - 2:0!

Секунди преди края на първото полувреме Сити стигна до трето попадение. Негов автор стана Фил Фодън, а дейно участие в изработването на попадението взе развихрилия се Кевин де Бройне - 3:0!

В 56-ата минута Садио Мане бе избутан в гръб от Кайл Уокър, а главният арбитър на срещата Антъни Тейлър посочи бялата точка. След намесата на ВАР обаче стана ясно, че нарушението е извършено извън  наказателното поле и бе отсъден пряк свободен удар. От статичното положение Трент Александър-Арнолд опита да изненада Едерсон, но топката излезе в аут.

В средата на полувремето Манчестър Сити отбеляза и четвърто попадение. След бърза контраатака Рахим Стърлинг нахлу в наказателното поле на Ливърпул и опита удар, който се отклони в  Окслейд-Чембърлейн и влезе в мрежата - автогол!

В добавеното време Рияд Марез вкара гол, който след намесата на ВАР бе отменен заради игра с ръка.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър, Лапорт, Менди, Родриго, Гюндоган, Де Бройне, Фодън, Жезус, Бернардо Силва, Стърлинг

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Сала, Фирмино