МЕЧТАТА ЗА ТРЕБЪЛ Е ЖИВА: Байерн с домашен дубъл и 20-а Купа на Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левандовски с нови два гола, мина границата от 50 през сезона, трети загубен финал за Байер (Леверкузен)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) спечели за рекорден 20-и път Купата на страната.

Баварците защитиха отличието си, след като победиха с 4:2 отбора на Байер (Леверкузен) на финала в Берлин.

Така те направиха домашен дубъл, защото по-рано през сезона си осигуриха и историческа 30-а титла в Бундеслигата.

Възпитаниците на Ханс-Дитер Флик отчаяха „аспирините“ с две бързи попадения в първите 24 минути и в крайна сметка записаха 17-а поредна победа във всички турнири.

Пред точно 691 зрители на „Олимпиащадион“, в това число футболисти и длъжностни лица, баварците се наложиха след голове на Давид Алаба, Серж Гнабри и Роберт Левандовски.

Последният се разписа на два пъти и премина границата от 50 попадения през кампанията.

Те откриха резултата още в 16-ата минута, когато Алаба изпълни отлично един свободен удар и не остави шансове на вратаря.

В 24-ата пък Джошуа Кимих изведе чудесно Гнабри в коридор, а германският национал удвои с прецизен изстрел по диагонала.

До почивката Байер така и не намери начин да отговори и почти не застраши вратата на Мануел Нойер.

След нея обаче „аспирините“ заиграха по-добре, но пропуснаха няколко положения.

Последното важи и за Байерн, тъй като в 55-ата минута Роберт Левандовски бе изведен на отлична стрелкова позиция от Кингли Коман, но направи нетипичен пропуск.

В ответната атака Кевин Фоланд от Байер имаше още по-чиста ситуация, изведен сам срещу Нойер, ала не съумя да нанесе добър удар. Баварците наказаха тази грешка с удивителен гол.

В 59-ата минута стражът им Мануел Нойер изведе с дълъг пас Левандовски, който демонстрира страхотен контрол и стреля мощно от 30-ина метра.

Вратарят на „аспирините“ Лукаш Храдецки пък позволи топката да премине през ръцете му, а после и през голлинията – 3:0.

В 63-ата минута Кай Хаверц проби добре в пеналта и опита да изведе свой съотборник, но в последния момент Жером Боатенг изчисти в корнер.

След последвалия ъглов удар Байер все пак върна един гол, тъй като Свен Бендер засече в мрежата – 1:3.

Секунди по-късно Фоланд направи втори фрапантен пропуск, разминавайки се с топката на границата на вратарското поле.

„Аспирините“ обаче продължиха да търсят второ попадение в срещата и имаха още два добри шанса да го намерят, но ги пропиляха.

В 74-ата минута Левандовски можеше да сложи точка на спора, след като бе намерен непокрит на далечната греда от резервата Иван Перишич, ала от близка дистанция прати топката на сантиметри от целта.

Все пак Лева вкара своя гол №51 през кампанията в 89-ата минута, но впоследствие баварците отстъпиха инициативата на своя опонент и в петата минута от добавеното време Кай Хаверц оформи от дузпа крайното 2:4.

Така Байер (Леверкузен) загуби за трети път финала за Купата на Германия и остана със само един трофей от надпреварата, спечелен през 1993 година.

Байерн пък остана непобеден през календарната година, като мечтае за требъл, а за целта първо ще трябва да преодолее Челси в ¼-финала на Шампионска лига, който ще се проведе в Лисабон на седми август.

Байер – Байерн 2:4
0:1 Давид Алаба 16
0:2 Серж Гнабри 24