ПЪЛЕН ШОК И УЖАС НА ГЕРЕНА! Африканец изхвърли Левски от Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Малонга с два гола за Локо (Пд), "смърфовете" на ниво въпреки коронавируса

Левски завърши по катастрофален начин сезона, след като загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив на „Георги Аспарухов“. Така „сините“ не само нямат победа в шампионата у дома от началото на годината, но и изпуснаха шанса да играят бараж за Лига Европа. В двубои играни по същото време ЦСКА се справи с лекота с Берое, а Славия шокира шампиона Лудогорец в Овча Купел, така „армейците“ завършиха на второто място в класирането, а Славия измести Левски от третата позиция и ще играе с Ботев Пловдив за участие в квалификационната фаза на Лига Европа.

Насиру Мохамед изведе „сините“ в резултата след 5 минути игра, но в 33-ата Малонга изравни след фрапантна грешка на стража Георгиев.  Обратът стана пълен четвърт час преди края на редовното време, когато Малонга се възползва от хаос в отбраната на „сините“ и оформи крайното 1:2.

Левски поведе в резултата още в 5-ата минута на двубоя. Станислав Костов с перфектен дълъг пас изведе Насиру Мохамед сам срещу Луков, след което ганаецът завърши атаката с точен удар за 1:0.

Станислав Костов бе близо до втори гол за „сините“ в 10-ата, но нацели от малка дистанция левия страничен стълб след подаване на Ивайло Найденов отдясно.

В следващите минути домакините диктуваха темпото на игра, но без да стигнат до чисто положение пред вратата на „смърфовете“.

В 33-ата минута Салинас центрира от корнер, Георгиев излезе да изчисти, но не прецени траекторията на топката и остана под нея, Малонга засече кълбото с глава, пращайки в мрежата – 1:1.

Левски се настани трайно в половината на гостите в първия четвърт час след почивката,  но без да извлече някаква полза от това.

В 60-ата Станислав Костов нанесе точен удар към долния ляв ъгъл на вратата, но Луков бе добре поцизиониран и улови кълбото.

В 75-ата минута Пулиезе центрира в пеналта на домакините, Акиниеми отклони с глава към Малонга, който между няколко играчи в синьо успя да нанесе точен удар, превейки обрата пълен – 1:2.

Локомотив успя да задържи преднината си и си тръгна с трите точки от „Герена“.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Левски - Локо Пд 1:2
1:0 Насиру Мохамед (5)
1:1 Малонга (33)
1:2 Малонга (75)

90+3 Край на двубоя!
90+3 Малонга е заменен, на негово място влиза Иво Георгиев.
90 Три минути добавено време.
83 Жълт картон за Горанов.
76 Жълт картон за Петров.
75 ГОООЛ!!! Гостите изпълниха късо корнер, Пулиезе центрира в наказателното поле, Акиниеми отклони с глава към Малонгам който овладя на гърди и с плътен шут вкарва втория си гол!

73 Петър Петров заменя Салинас.
71 Паулиньо получава лекарска помощ.
69 Масоеро и Спиерингс получиха жълти картони.
64 При центриране от корнер
63 Насиру Мохамед е заменен, в игра влиза Марин Петков.
60 Удар на Станислав Костов, Луков внимава и спасява без проблем.
59 Алмейда също получи жълт картон.
56 Удар на Станислав Костов, получи се рикошет и топката излиза в корнер.
55 Малембана получи жълт картон.
50 Центриране на Мартин Петков от фаул, Каргас и Спиерингс не успяха да играят с топката.
46 На почивката Мазурек е заменен, а на негово място в игра влиза Мартин Петков.
46 Начало на второто полувреме.
45+1 Край на първата част.

45 Минута добавено време.
39 Станислав Костов опита да преодолее Масоеро, но си поведе силно и Луков излезе да улови.
37 Томашевич е заменен, Даниел Димитров влиза на негово място.
33 ГОООЛ!!! Локомотив изравнява! При центриране на Салинас от корнер Георги Георгиев излезе да избива, но остана под топката, а Малонга на далечната греда отбеляза с глава!

28 Николай Николаев получава лекарска помощ.
23 Станислав Костов с опит за извеждащо подаване за Насиру Мохамед, бранител на гостите изчиства.
16 Удар на Паулиньо над вратата в аут.
10 Греда! Ивайло Найденов проби отдясно и пусна по земя към Станислав Костов, който отправи удар към близкия ъгъл, но нацели левия страничен стълб
5 ГОООЛ!!! Левски повежда! Станислав Костов с отличен пас изведе Насиру Мохамед сам срещу Луков, а ганаецът с точен удар дава преднина на своя тим!

4 Първи точен удар в мача, нанася го Малонга, но Георги Георгиев се справя с опасността.