ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА! Локо (Сф) преби ЦСКА 1948, но изпусна наивно победата (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 и Локомотив (София) завършиха 2:2 в последната проверка на двата тима преди старта на новия сезон.

В 17-ата минута Павел Петков от "железничарите" пробва мерника си, но топката мина встрани от рамката на Димитър Тодоров. След 120 секунди обаче стражът на ЦСКА 1948 беше матиран. Центриране в наказателното поле свари защитата на "червените" в полубудно състояние, Светослав Диков свали добре топката към Наско Милев и нападателят опъна мрежата на празна врата - 1:0 за Локомотив.

В 25-ата минута футболистите на Красимир Балъков създадоха първата по-сериозна опаност пред Ивайло Василев. Денислав Александров проби отдясно, но се засуети и не успя да стреля по целта. В 34-ата минута Марио Петков нанесе слаб удар с глава, който не затрудни вратаря на ЦСКА 1948. Пет минути по-късно Серкан Юсеин шутира към рамката на "червено-черните", но този път Василев улови без проблеми. В 43-ата минута обаче стражът на Локомотив трябваше да показва класата си, спасявайки изстрел отблизо на Юсеин.Така се стигна до последната минута на първото полувреме, когато защитата на гостите отново отсъстваше, а Светослав Диков се оказа на чиста позиция пред голлинията, за да намери мрежата за 2:0.

В 57-ата минута Диков можеше да направи 3:0, но централният нападател на Локомотив направи уникален пропуск. Центриране отляво намери голаджията сам на няколко метра пред голлинията, но ударът му с глава невероятно не намери очертанията на вратата. Минута след това Павел Петков изскочи на скорост срещу стража на "червените", но до трети гол за "железничарите" отново не се стигна.В 83-ата минута Венцислав Василев прониза вратаря на Локомотив с глава, което подейства тонизиращо за съотборниците му.

В 85-ата минута Бастунов влезе на скорост в пеналтерията на домакините и с глава прати топката в далечния ъгъл за 2:2. Един красив гол, който "хвана" отбраната на Иван Колев неподготвена 120 секунди след първия гол на "червените". До края на проверката ЦСКА 1948 пропусна две отлични възможности да достигне до пълен обрат.

След няколко дни се задават първите изпитания за отборите на Иван Колев и Красимир Балъков - Локомотив гостува на Спортист (Своге) във втория ешелон, а ЦСКА 1948 приема ЦСКА в елита.

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор