СТРАХОТНО! Гришо с първа победа след коронавируса (ВИДЕО)

Българинът надви Никола Маю на демонстративния турнир в Ница

Григор Димитров записа първа победа, след като пребори коронавируса. Българинът надигра Никола Маю с 14:11, 13:15, 15:14, 12:10 на демонстративния турнир в Ница, Франция. 38-годишният ветеран заема 213-о мя­сто в световната ранглиста в момента, като отдавна се насочи към мачове на двойки, където е под №3.

Началото на мача бе изключително равностойно и оспорвано, като никой от опонентите не успяваше да се откъсне в резултата. Първи това направи Димитров, който реализира три поредни точки и осъществи обрат от 5:6 до 8:6 в своя полза.

Последваха много силни минути за първата ни ракета и резултатът набъбна до 14:7 в негова полза. Маю реализира пробив и доведе резултата до 14:11, но време за обрат нямаше и Григор Димитров спечели първата част.

Втората част започна по добре за Маю, който поведе с 2:0, а след това увеличи преднината си до 4:1. Французинът продължи да поддържа тази разлика, като резултатът достигна 7:4. Димитров се активизира и доведе нещата до 7:6, но Маю бързо прекъсна серията на българина.

Първата ни ракета показа дух и успя да изравни при 8:8, но Маю отново излезе напред. Радостта на французина обаче не трая дълго, тъй като Димитров осъществи обрат и поведе с 11:9. За съжаление Маю навлезе в страхотна серия и реализира четири безответни точки.

Драмата не приключи до тук, тъй като Димитров отново успя да изравни при 13:13. Маю обаче си върна водачеството в решаващия момент и частта приключи при резултат 15:13 за французина.

Първата точка в третата част бе за Димитров, но Маю реализира пробив и поведе с 3:1. Българинът отново успя да изравни, на Маю възстанови разликата при 7:5. Последваха нови силни минути за французина, чиято преднина набъбна до 12:8.

Григор Димитров обаче показа класата си и осъществи страхотен обрат, повеждайки с 13:12. Маю се съвзе от шока и отново излезе напред, преди Димитров да изравни при 14:14. Развръзка от предишния сет се повтори, но с обратен знак – първата ни ракета реализира точка, която се оказа решаваща, и спечели частта с 15:14.

Четвъртата част започна много силно за Маю, който бързо поведе с 3:0. Димитров намали пасива си, но опонентът му отново реализира пробив и доведе резултата до 5:1. Българинът отново показа характер и доведе резултата до 6:6. Подобно на третата четвърт Димитров отново бе по-прецизен в решаващите мигове, като спечели частта с 12:10, а заедно с нея и мача.

Така Григор Димитров приключва с победа дебютното си участие в надпреварата. Макар да си пролича, че все още е далеч от най-добрата си форма, българинът показа, че се завръща към обичайното си ниво и даде много поводи за оптимизъм. Той ще участва в предстоящия на 22 август “Мастърс” в Синсинати, който ще се проведе в Ню Йорк непосредствено преди US Open.