БОРБА ДО КРАЙ! Черно море стигна до точка на "Овча купел" в 95-та минута (ВИДЕО)

Стефан Велев се завърна с гол за "моряците", Славия съжалява за победата

Черно море отказа да се предаде и измъкна 1:1 при гостуването си на Славия в мач от първия кръг на на efbet Лига Стефан Велев се завърна в българския футбол с гол за "моряците" в 95-ата минута. Последните две години той игра в Румъния, а преди това беше футболист именно на Славия. "Белите" могат да съжаляват за изпуснатия успех, тъй като взеха ранен аванс, а след това пропуснаха куп положения за второ попадение.

Гостите от Варна имаха голямото желание срещата да не се състои заради проблемите в техния лагер, свързани с пандемията от коронавирус. Подготовката на тима беше сериозно нарушена, което си пролича в хода на двубоя. Натоварената програма на "белите", които ще участват и в евротурнирите, обаче не позволи отлагане.

Мачът започна перфектно за домакините. Те поведоха още в петата минута. Андреа Христов засече с глава центриране от корнер и прати топката м мрежата зад вратаря Иван Дюлгеров.

Десет след това "моряците можеха да изравнят. Исмаил Иса беше изведен сам срещу Стериакис. Ударът му с левия крак обаче беше отразен от стража на "белите".

Последва затишие, за да се стигне до края на полувремето, когато Славия можеше да увеличи аванса на "белите". В 38-ата минута  шут на Георги Йомов не намери очертанията на вратата. Четири по-късно Йомов остана очи в очи с Иван Дюлгеров и реши да подаде към непокрития Радослав Кирилов, който обаче беше блокиран отлично от Виктор Попов на голлинията, а след това Цветомир Панов изчисти. Веднага след това, Йомов имаше нова отлична възможност, но се забави и стреля в тялото на Панов.

В 53-ата минута Емил Виячки скочи най-високо при изпълнение на ъглов удар и с глава насочи топката към десния ъгъл на вратата на Черно море, но Иван Дюлгеров се намеси решително.  67-ата минута целият щаб и футболистите на Черно море протестираха срещу решението на Георги Давидов да не покаже червен картон на Милен Гамаков. Исмаил Иса се откъсваше зад защитата, когато бе препънат от защитника на Славия. Реферът отсъди нарушение , но не показа никакъв картон, което разгневи "моряците", а след това жълт картон бе показан на треньора на варненци Илиан Илиев.

Четвърт час преди края "белите" получиха нов отличен шанс да вкарат. Георги Йомов изпълни пряк свободен удар. Крилото стреля над стената, но Дюлгеров парира удара, след което топката се удари и в страничния стълб.

Минути след ситуацията се получи много тежък сблъсък между Виктор Попов и Димитър Рангелов, което принуди съдията да спре играта и да им бъде оказана медицинска помощ. По-тежко пострада опитния нападател и той бе заменен от Цветелин Чунчуков.

Така се стигна до 95-ата минута. Виктор Попов центрира към Исмаил Иса, вратарят на “белите” излезе неразчетено, а нападателят върна към Велев, който успя да прокара топката във вратата на Славия за 1:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стериакис, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 38. Милен Гамаков, 83. Христо Попадийн, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 35. Георги Йомов, 11. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Енрике, 7. Патрик Андраде, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса