Септември (София) обърна Миньор и се върна към победите

Столичани прекъснаха негативната серия от две поредни загуби

Септември (София) победи с 3:1 Миньор (Перник) в последния мач от шестия кръг на Втора лига. Домакините изоставаха в началото на мача след попадение на Кристиян Слишков, но с голове на Марио Илиевски и две реализирани дузпи от Димитър Костадинов тимът от Драгаллевци стигна до обрата.

В началото домакините започнаха по-активно. В 16-ата минута обаче гостите изненадаха съперника и откриха резултата. Томислав Павлов намери отлично в наказателното поле Кристиян Слишков, който овладя и прониза Нниколай Банков.

В 28-ата обаче домакините изравниха. Марио Илиевски бе изведен на скорост зад защитата и след като си поведе топката хладнокръвно я прати покрай Даниел Леонтиев.

Малко преди края на първата част дойде и пълният обрат. Димитър Костадинов бе оставен сам в наказателното поле, а в опита си да го спре Антон Славчев го спъна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно Костадинов и с изпълнение в стил "паненка" даде преднина на тима си.

В 82-ата минута Септември стигна и до трето попадение. Кристиан Тасков навлезе отдясно в наказателното поле на Миньор, където бе посечен от Павлин Чиликов и съдията отсъди втора дузпа. Отново Костадинов бе изпълнител, но този път заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря, с което оформи и крайното 3:1 в полза на тима си.

Така Септември (София) излезе на деветото място със седем точки - една пред Янтра (Габрово). Миньор пък остана на седмото място в класирането с 10 пункта.