НЕВЕРОЯТНА ДРАМА: Тотнъм с късен обрат срещу 9 от Локо Пд на „Лаута“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Смърфовете“ се бориха мъжки и поведоха, но малко преди края всичко се обърка

Отборът на Тотнъм достигна до изключително трудна и драматична победа с 2:1 над деветима от Локомотив (Пловдив) в първото си гостуване на българска земя.

„Шпорите“ на Жозе Моуриньо отстъпваха в резултата до 80-ата минута, когато получиха дузпа, а домакините – два червени картона.

Капитанът им Хари Кейн изравни от бялата точка, след като резервата Георги Минчев бе извел напред Локо Пд, а малко преди края друг играч, появил се от пейката – Танги Ндомбеле, оформи крайното 2:1 в историческия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Наставникът на гостите заложи на най-доброто, с което разполага, а момчетата му започнаха по-добре срещата и овладяха инициативата още след първия съдийски сигнал.

Вратарят на домакините Мартин Луков се намеси решително във втората минута, когато кореецът Хюн -Мин Сон тества рефлекса му с диагонален изстрел, ала стражът показа класа и успя да избие с крак.

В 11-ата минута Тотнъм удари греда, след като Сон подаде към Ло Селсо, който пропусна и Стивън Бергвайн стреля силно от границата на наказателното поле. Луков успя да докосне топката и тя срещна напречния стълб, за радост на домакините.

Те отговориха с далечен изстрел на Анте Аралица, преминал над вратата, а малко след това Ло Селсо стори същото, но не намери целта.

В 25-ата минута Луков боксира уверено центриране от корнер, а в 28-ата гостите имаха основателни претенции за дузпа заради нарушение срещу Бергвайн в пеналта, но германският арбитър Харм Осмерс подмина ситуацията, въпреки бурните протести на Жозе Моуриньо край тъчлинията.

Последва далечен удар на Хари Кейн встрани от вратата и две последователни разбърквания в наказателното поле на Локомотив, ала до гол не се стигна.

В 42-ата минута Кейн опита да изненада с пета Луков, но той се намеси решително за трети път в двубоя, спасявайки сигурен гол.

Единствената добра възможност пред българския тим преди почивката дойде в даденото от рефера двуминутно продължение, когато капитанът Димитър Илиев изведе отлично в коридор Бирсент Карагарен. Последният опита удар, но бе притиснат от съперник и прати топката над вратата от десетина метра.

Така почивката дойде без попадения и точен удар на домакините.

Скоро след нея Сон имаше нова отлична възможност да открие резултата, след контраатака и подаване на Бен Дейвис, но за щастие на пловдивчани прати топката над вратата от непосредствена близост.

След това и Хари Кейн имаше шанс, ала прати топката право в ръцете на Луков от десетина метра и вратарят спаси. Впоследствие и Ло Селсо отправи опасен изстрел, ала покрай целта.

Последваха четири смени, по две във всеки от отборите, а една от тях се оказа решаваща.

В 71-ата минута Локомотив Пловдив откри резултата. Лукас Салинас центрира от ъглов удар, Димитър Илиев продължи към задната греда, където Георги Минчев с глава отблизо реализира във вратата на Уго Лорис - 1:0.

След това и Бирсент Карагарен можеше да се разпише, отправяйки отличен удар по диагонала, но Юго Лорис майсторски спаси.

Всичко за домакините се обърка десетина минути преди края на срещата, след един ъглов удар.

В 77-ата минута Луков опита да боксира, но се сблъска със съперник, а Бен Дейвис насочи топката с глава към опразнената врата.

Застаналият на голлинията Диниш Алмейда спря топката с ръка, за което получи директен червен картон, а гостите – правото да изпълнят дузпа.

Заради реакцията си след отсъждането пък Карагарен също бе изгонен, с втори жълт картон, така че „смърфовете“ останаха с деветима на терена.

Хари Кейн застана зад топката и безпощадно я прати в горния ъгъл, за да изравни резултата в 80-ата минута – 1:1.

Само пет по-късно появилият се от пейката Танги Ндомбеле направи обрата пълен, разписвайки се отблизо при ситуация, в която останаха съмнения за засада.

Такава обаче не бе отсъдена и в крайна сметка Тотнъм взе своето от „Лаута“, класирайки се драматично за третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Локомотив Пловдив – Тотнъм 1:2
1:0 Георги Минчев 71
1:1 Хари Кейн 80, дузпа
1:2 Танги Ндомбеле 85

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Луков, 20. Петрович, 25. Масоеро, 61. Алеймда, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 77. Аралица;

Резерви: Илко Пиргов, Николай Николаев, Филип Михалевич, Кенан Муслимович, Валентино Пулиезе, Кристиан Илич, Георги Минчев;

Треньор: Бруно Акрапович;

ТОТНЪМ
: 1. Лорис (к), 33. Дейвис, 6. Санчес, 15. Дайър, 2. Дохърти, 17. Сисоко, 5. Хойберг, 18. Ло Селсо, 23. Бергвайн, 7. Сон, 10. Хари Кейн;

Резерви: Джо Харт, Хари Уинкс, Ерик Ламела, Раян Сесеньо, Лукас Моура, Танги Ндомбеле, Камерън Картър-Викерс

Треньор: Жозе Моуриньо;

Novsport.com проследи срещата посредством чат-описание на всички интересни моменти:

90+4 Край на мача! Тотнъм отстрани Локо Пд от Лига Европа, след като стигна до късен обрат на "Лаута" и спечели с 2:1!

90 - Четири минути добавено време на срещата.

85 - ГОЛ ЗА ТОТНЪМ - 1:2! Резервата Ндомбеле  вкара отблизо, макар да останаха съмнения за засада. Такава обаче не бе отсъдена и "шпорите" стигат до пълен обрат, а и са с двама души повече на терена.

82 – Отлично спасяване на Луков, който отрази удар отблизо на Кейн.

81 - Смяна в състава на Локомотив. Михалевич вместо Витанов.

80 - ГОЛ ЗА ТОТНЪМ! Хари Кейн бе безпогрешен от бялата точка и изравни резултата - 1:1.

77 - Дузпа за Тотнъм и два червени картона за Локо Пд! След разбръкване в наказателното поле Бен Дейвис стреля с глава, докато вратарят на домакините бе паднал. Алмейда спря с ръка топката на голлинията и съдията отсъди дузпа, показвайки червен картон на защитника. Заради претенциите си към отсъждането пък Карагарен получи втори жълт картон и също бе изгонен.

76 - Корнер в полза на Тотнъм, след който се стига до нещо изключително неприятно за Локомотив Пловдив.

72 – Шанс! Карагарен можеше да удвои преднината на Локомотив, но Юго Лорис показа класа и майсторски спаси диагоналния му удар от ъгъла на наказателното поле.

72 - Смяна в Тотнъм. Лукас Моура заменя защитника Санчес.

71 – ГООООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Появилият се преди минути Георги Минчев открива резултата с първия точен удар на домакините, след асистенция на Димитър Илиев. Тотнъм губи на „Лаута“!!!

70 – Втора рокада в Тотнъм. Ламела замени Бергвайн.

69 – Опасен удар на Ло Селсо, но покрай вратата на Луков.

67 – Двойна смяна в състава на Локо Пд. Умарбаев и Аралица излизат, вместо тях на терена се появяват Минчев и Илич.

67 – Жълт картон за Алеймда заради забавяне на играта.

66 - Димитър Илиев изчисти с глава центрирането, нов ъглов удар в полза на Тотнъм. Този път Луков излезе и боксира уверено.

66 - Свободен удар за Тотнъм, близо до ъгъла на наказателното поле. Хари Кейн стреля, но топката срещна стената от футболисти и излезе в корнер.

64 - Центриране на Бен Дейвис, но защитата на Локо Пд отново е добре подредена и се справи с опасността.

60 - Първата смяна в мача е в състава на Тотнъм. Ндомбеле вместо Сисоко.

59 - Хари Кейн стреля от десетина метра, но право в ръцете на Луков и вратарят спаси.

53 - Страхотна възможност за Тотнъм, след бърза контраатака Бен Дейвис намери Сон, който от непосредствена близост прати топката над вратата на Луков.

51 - Първи жълт картон в мача. Получава го Карагарен за тактическо нарушение срещу Ло Селсо в центъра на терена.

50 - Статично положение в полза на Локо Пд, на 20-ина метра от наказателното поле. Умарбаев центрира, но Кейн чисти с глава.

49 - Нов ъглов удар за Тотнъм, Карагарен чисти с глава.

46 - Начало на второто полувреме, без промени в двата състава.

45+3 Край на първото полувреме. Без попадения на "Лаута" до почивката.

45+2 - Първи шанс за българския тим! Димитър Илиев изведе отлично в коридор Карагарен и той стреля опасно, но над вратата! Жалко, първата добра възможност за Локо Пд дойде точно преди почивката, ала "смърфовете" не я използваха!

45 - Две минути добавено време за първата част, домакините все още нямат точен удар.

42 – Тотнъм отговори мигновено – Сон намери Хари Кейн пред вратарското поле, откъдето английския национал насочи с пета, ала Мартин Луков внимаваше и се намеси решително за трети път в срещата.

41 – Първа добра атака на Локомотив, но центрирането на Момчил Цветанов беше без адресат, макар че в и около пеналта на Тотнъм имаше трима негови съотборници.

40 – Мартин Луков изпусна топката след едно центриране отдясно, но после поправи грешката си и улови, макар че Сон и Бергвайн опитаха последователно да му попречат.

36 - Хаос в наказателното поле на Локо Пд след четвъртия ъглов удар за Тотнъм, но играта е спряна заради засада.

33 – Ерик Дайър изблъска Лукас Салинас в гръб, но арбитърът посочи аут, вместо нарушение за домакините.

31 - Трети ъглов удар в полза на гостите, защитата на Локо Пд отново се справи с центрирането.

28 – Хари Кейн отправи мощен изстрел от дъгата пред наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

27 – Жозе Моуриньо крещи край тъчлинията, искайки дузпа за нарушение срещу Бергвайн, но такава не бе отсъдена, въпреки протестите на гостите.

25 - Нов ъглов удар за Тотнъм, Луков боксира уверено.

20 - Няколко нарушения и от двата отбора в последните пет минути, засега без официални предупреждения от германския арбитър Харм Осмерс.

15 - Разбъркване в наказателното поле на Локо Пд след центриране от статично положение и добро овладяване на Хари Кейн, ала защитата на "смърфовете" се справи и успя да изчисти.

12 - Домакините отговориха с далечен изстрел на Анте Аралица, преминал над вратата на Юго Лорис.

11 - Гостите удариха греда! В 10-ата минута Стивън Бергвайн получи пред наказателното поле и стреля силно, след което Луков успя да докосне топката и тя срещна напречната греда!

9 - Опасна атака на Тотнъм бе спряна заради засада на Сон.

6 - Гостите овладяха инициативата в началните минути и стигат до първия ъглов удар в срещата, ала Митко Илиев чисти с глава след центрирането.

2 - Първият точен удар в срещата бе нанесен от корееца Сон, който стреля по диагонала, но Мартин Луков спаси с крак.

2 - Петър Витанов е фаулиран от Сисоко край страничната линия, Локомотив изпълни свободен удар, но Илиев е надскочен.

1 - Гостите, които играят изцяло в жълто днес, опитаха атака по дясното крило, но стигнаха само до тъч.