РАДОСТ НА ГЕРЕНА! Мощен Левски разсипа ЦСКА 1948 с 3:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борислав Цонев с нови два гола, поведе "сините" към успеха

Левски изигра един от най-добрите си мачове този сезон и прегази ЦСКА 1948 с 3:0 на "Герена". Два гола в мача от шестия кръг на efbet Лига Борислав Цонев, един добави Насиу Мохамед. Успехът е трети пореден за "сините", които излязоха на четвърто място с 10 точки, само с една по-малко от третия ЦСКА. "Червените" обаче са с мач по-малко. Утре те приемат Лудогорец.

В игра за Левски се появиха две от новите попълнения, който подписаха през седмицата. Ради Цонев започна титуляр, а Стивън Петков влезе слез почивката. Валери Божинов беше извън групата и гледа мача от трибуните.

Домакините започнаха много надъхано мача и още в третата Стайн Спиерингс можеше да открие резултата. Неговият удар от границата на наказателното поле обаче беше уловен от Даниел Наумов. Само 180 секунди по късно вратарят на ЦСКА 1948 не беше толкова убедителен при центриране на Паулиньо. Илия Димитров и Борислав Цонев не успяха да играят с топката, тя се отби в десния страничен стълб и попадна в Насиру Мохамед, който не сбърка - 1:0.

Левски продължи да диктува темпото. В 15-ата минута Паулиньо пробва да намери Илия Димитров в наказателното поле на гостите, но подаването му беше пресечено от играч на ЦСКА 1948.

Постепенно "червените" започнаха да поглеждат по-често към полето на съперника си. Изстрели на Ивайло Климентов и Галин Иванов обаче минаха далеч от целта. Едва в 35-ата минута обаче новаците в efbet Лига отправиха първия си точен удар във вратата на Левски. Отправи го Галин Иванов, а Николай Михайлов спаси.

До почивката двата тима така и не успяха да стигнат до нова голова възможност.

В 51-ата минута Наумов спаси "червените". Той извади удар на Борислав Цонев от фаул. Топката отново влизаше в горния десен ъгъл, но вратарят изби в ъглов удар. В 56-ата минута именно Боби Цонев удвои преднината на домакините. Многоходова атака завърши с подаване на Стайн Спиерингс към халфа, отправи плътен диагонален изстрел и направи безпомощен Наумов.

В 63-ата минута Борислав Цонев бе повален на в наказателното и съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Халфът се нагърби с изпълнението на дузпата и не сгреши - 3:0.

В 74-ата минута мощна тупалка на Насиру Мохамед мина на сантиметри от вратата на Даниел Наумов. Секунди по-късно центриране на Галин Иванов отляво предизвика меле в пеналта на Левски. Алекс Петков не успя да пресече подаване, което стигна до Гущеров. Михайлов спаси удара на нападателя. Мартин Камбуров имаше възможност за добавка, но не се възползва.

В 82-ата минута Симеон Петров се извиси над всички след центриране от ъглов удар и насочи топката към вратата. Кълбото обаче се удари в левия страничен стълб на Михайлов. Малко след това и Гущеров стреля с глава, но стражът на домакините спаси и това положение.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1948 3:0
Насиру Мохамед (6)
Борислав Цонев (56)
Борислав Цонев (63-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай  Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 10. Борислав Цонев, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 21. Радослав Цонев, 40. Стайн Спиерингс, 45. Илия Димитров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав  Василев, 87. Симеон  Петров, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 8. Ивайло Климентов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 70. Георги Русев, 9. Мартин Камбуров

90+3 - Край на мача!

85 - И Андон Гущеров не успя да се разпише, след като засече с глава подаване на Александър Александров. Ударът му обаче беше уловен от Михайлов

81 - Нов пропуск за ЦСКА 1948. Симеон Петров засече с глава центриране в наказателното поле на Левски. опката срещна гредата, след което беше уловена от Николай Михайлов

78 - Галин Иванов не уцели вратата от точката за изпълнение на дузпа. След корнер топката попадна в Шопов, който върна към национал на България и той стреля встрани от вратата

75 - Галин Иванов центрира по земя в наказателното поле на Левски, топката стигна до Гущеров, той стелея Михайлов спаси, Камбуров имаше шанс да направи добавка, но отново вратарят на домакините не позволи топката да се озове в мрежата му

74 - Удар от движение на Насиру Мохамед профуча опасно близо до лявата греда на Наумов

72 - Още едно от новите попълнения на Левски се появява в игра. Стивън Петков замени Илия ДИмитров

63 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Борислав Цонев направи резултата 3:0, след като беше точен от дузпа отсъдена за нарушение на Симеон Петров срещу самия него

61 - Даниел Наумов спаси удар от фаул на Радослав Цонев

56 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Борислав Цонев се разписа със силен шут покрай Даниел Наумов!

54 - Радослав Цовен изпълни пряк свободен удари и прати топката високо над вратата на ЦСКА 1948

51 - Страхотно изпълнение на Борислав Цонев от фаул, но Даниел Наумов също демонстрира класа и извади топката в ъглов удар

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

43 - Даниел Наумов не се намеси по най-добрия начин след центриране на Борислав Цонев. До гол обаче не се стигна

35 - Георги Русев центрира отдясно, топката стигна до Галин Иванов, който беше забравен на далечната греда. Звездата на гостите отправи първия точен удар във вратата на Левски, но Николай Михайлов спаси

23 - Галин Иванов също пробва да изненада Николай Михайлов с шут извън наказателното поле, но и неговият опит е неуспешен

21 - Изстрел на Ивайло Климентов мина далеч встрани от вратата на Левски

18 - Серкан Юсеин опита да намери Галин Иванов зад защитата на Левски. Националът обаче беше притиснат от двама футболисти в синьо и не можа да стигне до топката

15 - Паулиньо проби отляво, влезе в наказателното поле и пробва подаване към Илия Димитров, което обаче беше пресечено от играч на ЦСКА 1948

6 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Насиру Мохамед откри резултата! Паулиньо центрира остро, Илия Димитров не успя да играе с топката, която се отби в десния страничен стълб на вратата на гостите, а при добавката ганаецът не сбърка - 1:0.

3 - Удар на Стайн Спиерингс от границата на наказателното поле попадна право в ръцете на Даниел Наумов