РАЗГРОМ НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": ЦСКА 1948 се подигра с Етър за 5:1 (ВИДЕО)

Камбуров с нов гол, доближи се още до рекорда

ЦСКА 1948 разби с 5:1 закъсалия Етър в мач от седмия кръг на efbet Лига. Мачът на ст. "Васил Левски" беше първи за "червените" под ръководството на новия треньорски щаб. Както е известно през седмицата домакините се разделиха с Йордан Юруков и на неговото място застана Красимир Петров с помощници Атанас Борносузов, Костадин Хазуров и Спас Стоименов.

Тимът от София категорично надигра съперника си и можеше да стигне и до по-изразителна победа. Търновци от своя страна бяха със сериозни кадрови проблеми и за пореден път останаха с празни ръце, като се очертават като най-сериозния конкурент за изпадане.

ЦСКА 1948 поведе още в петата минута. Разписа се Мартин Камбуров. Нападателят получи отличен пас от Денислав Александров и с глава матира вратаря на Етър. Попадението му е под №239 в елита. Така на него му остават 14, за да настигне рекордьора по този показател - Петър Жеков.

В 13-ата минута Симеон Петров имаше възможност да се разпише, но ударът му срещна тялото на съперников бранител. Седем по-късно резултатът вече беше 2:0 в полза на домакините. Денислав Александров получи отличен пас от Александър Александров, измъкна се от бранителите на гостите и удвои преднитата на тима си.

Малко преди края на първата част ЦСКА 1948 отбеляза и трето попадение. Денислав Александров получи топката в наказателното поле и подаде към Георги Русев, който на празна врата прати топката за трети път в мрежата.

В добавеното време игра с ръка на Лазар Марин в наказателното поле накара съдията Ел Хатиб да посочи бялата точка. Милчо Ангелов беше точен.

През втората част ЦСКА 1948 направи резултата 4:1. Русев отбеляза втория си гол в мача. Той получи пас от Камбуров и от няколко метра се разписа в 63-ата минута на срещата.

Галин Иванов вкара още едно попадение за домакините в 72-ата минута на срещата, за да затвърди доминацията на ЦСКА 1948. Малко по-късно Камбуров не намери целта.

До края на мача срещата предложи няколко опасни момента, но до нов гол така и не се стигна. Така ЦСКА 1948 постигна най-изразителния си успех в елита.

ЦСКА 1948 - ЕТЪР 5:1
1:0 Камбуров (5)
2:0 Александров (20)
3:0 Русев (43)
3:1 Анеглов (45-д)
4:1 Русев (63)
5:1 Галин Иванов (71)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 87. Симеон Петров, 10. Васил Шопов, 26. Серкан Юсеин, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 33. Галин Иванов, 24. Лазар Марин, 9. Мартин Камбуров

ЕТЪР: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 24. Георги Купенов, 14. Иван Скерлев, 70. Кольо Станев, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 99. Преслав Боруков, 5. Франсиско Трухичано, 20. Яни Пехливанов, 16. Стелиян Добрев