ЕКШЪН В КОМАТЕВО! Осакатен Ботев спря "превъзбудения" Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Жълто-черните" се бориха мъжки и спряха победната серия на "сините"

Ботев (Пд) сложи край на серията на Левски от три поредни победи в първенството! "Жълто-черните", които преживяха големи катаклизми през седмицата, се наложиха с 2:1 в Коматево! Така нормалната за "сините" превъзбуда приключи. Два гола за "жълто-черните" заби Атанас Илиев, от гостите се разписа Борислав Цонев. Двубоят от седмия кръг на efbet Лига беше белязан и от екшън по трибуните, където фенове на гостуващия отбор се сбира помежду си.

Треньорът на "канарчетата" Ферарио Спасов, който подаде оставка след загубата от Монтана, но в крайна сметка остана и освободи Иван Бандаловски и Лъчезар Балтанов, направи две рокади в състава. Филип Филипов и Станислав Шопов заеха местата на напусналите.

В състава на Левски пък се завърна Найджъл Робърта. Радослав Цонев и Матео Стаматов обаче получиха контузии и трябваше да бъдат заменени принудително по време на мача.

Домакините можеха да поведат още в 38-ата секунда. Филип Филипов обаче пропусна да се разпише с глава, след като беше оставен непокрит в наказателното поле на Левски и получи отлично центриране от Атанас Илиев. Идентична ситуация пред вратата на Николай Михайлов се разигра и в петата минута. Тогава Мите Цикарски обаче не успя да нанесе удар към вратата.

Четири след това дискусионно решение на съдията Георги Димитров предизвика протести от страна на гостите. Те претендираха за дузпа, след като удар на Паулиньо срещна ръката на Виктор Генев в наказателното поле. Реферът прецени, че нарушение няма и остави играта да продължи.

Ботев поведе в 14-ата минута. Тодор Неделев комбинира добре с Мите Цикарски, който напредна през центъра и пусна отличен извеждащ пас за Атанас Илиев. Нападателят избяга от Живко Атанасов и преодоля Михайлов за 1:0. Всичко това се случи докато в сектора за гости фенове на Левски се млатеха помежду си. Наложи се полицията на усмирява гостуващата агитка.

В 20-ата Атанас Илиев го направи отново! Той получи подаване от Славчо Шоколаров на границата на наказателното поле и и с плътен изстрел в левия ъгъл удвои преднината за "жълто-черните". Това бе негов седми гол с екипа на Ботев от седем мача този сезон.

Седем след това Левски получи дузпа. Борислав Цонев нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Филип Филипов, което бе достатъчно за главният съдия Георги Димитров да посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и с красив удар в горния десен ъгъл намали резултата.

Изстрел от фаул на Борислав Цонев в 34-ата минута беше отразен от Георги Аргилашки. При последвалото изпълнение на ъгловия удар Тома Даске нанесе удар с глава, койобо обаче беше уловен от вратаря на домакините. До почивката шут на Насиру Мохамед мина встрани от вратата, а Робърта стреля високо над вратата.

В 55-ата минута Найджъл Робърта се извиси над всички след центриране от корнер и беше много близо до това да отбележи. Изстрелът му с глава обаче премина на сантиметри от дясната греда на Аргилашки.

Последваха минути, в които отново нервите около терена взеха връх и за протест срещу съдийските отсъждания треньорът на Ботев Ферарио Спасов получи жълт картон.

В 68-ата минута "жълто-черните" организираха добра атака. Станислав Шопов подаде към Джонатан, който веднага центрира в наказателното поле към Атанас Илиев, но Алекс Петков решително пресече.

Четвърт час преди края Паулиньо бе фаулиран от Мишел Еспиноза. Георги Димитров маркира нарушението, но показа жълт картон на Джонатан, който бе близо ситуацията. При положение, че беше санкционирал Еспиноза това щеше да означава, че той трябваше да поеме към съблекалните.

В 87-ата минута Славчо Шоколаров стреля от дистанция, но много неточно и топката излезе в аут. Две по-късно "сините" имаха отличен шанс да изравнят. Орлин Старокин подаде към Стивън Петков на границата на наказатлното поле, който елегантно свали с гърди към Стайн Спиерингс. Нидерландецът стреля от въздуха, но Георги Аргилашки улови решително на голлинията.

Дълбоко в добавеното време Кристиан Добрев получи на границата на наказателното поле. Младокът овладя и стреля към далечния ъгъл, но Николай Михайлов се намеси решително. Това бе и последното действие на терена.

БОТЕВ ПД - ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Атанаса Илиев (14)
2:0 Атанаса Илиев (20)
2:1 Борислав Цонев (27-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 28. Филип Филипов, 13. Мишел Еспиноза, 88. Славчо Шоколаров, 10. Станислав Шопов, 26. Митя Цикарски, 8. Тодор Неделев, 9. Атанас Илиев

ЛЕВСКИ: 13.  Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 6. Ивайло Найденов, 7 .Паулиньо, 10. Борислав Цонев, 14. Матео Стаматов, 17. Найджъл Роберта, 18. Насиру Мохамед, 21. Радослав Цонев, 40. Стайн Спиерингс

90+5 - Край на мача!

90+4 - Отличен удар на Крис Добрев, Николай Михайлов спаси

89 - Стивън Петков свали за Стайн Спиерингс, който стреля от гранизата на наказателното поле, но Аргилашки спаси

85 - Неделев се опита да намери Атанас Илиев в наказателното поле. Николай Михайлов обаче скочи и улови топката преди тя да стигне до нападателя на домакините

75 - Паулиньо бе фаулиран от Мишел Еспиноза. Главният съдия Георги Димитров маркира нарушението, но показа жълт картон на Джонатан, който бе близо ситуацията. При положение, че беше санкционирал Еспиноза това щеше да означава, че той трябваше да поеме към съблекалните

65 - Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му мина над вратата

62 - Удар на Борислав Цонев от фаул не затрудни Георги Аргилашки, който без проблем улови топката

56 - Робърта стреля с глава покрай вратата на Ботев след центриране на Борислав Цонев от ъглов удар

46 - Начало на второто полувреме

45+3 - Край на първото полувреме

45+1 - Робърта получи остра топка от Насиру Мохамед, но и ударът му премина високо над вратата

38 - Шут на Насиру Мохамед мина встрани от вратата

34 - Изстрел от фаул на Борислав Цонев беше отразен от Георги Аргилашки. При последвалото изпълнение на ъгловия удар Тома Даске нанесе удар с глава, който обаче беше уловен от вратаря на домакините

27 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Борислав Цонев върна едно попадение, след като реализира дузпа!

25 - Алекс Петков засече центриране отдясно в наказателното поле на Ботев. Ударът му обаче беше слаб и не се оказа проблем за Георги Аргилашки

20 - ГООЛ ЗА БОТЕВ ПД! Атанас Илиев се разписа за втори път във вратата на "сините"!

14 - ГООЛ ЗА БОТЕВ ПД! Анатас Илиев беше изведен сам срещу Николай Михайлов и го преодоля за 1:0!

9 - Удар на Паулиньо срещна ръката на Виктор Генев в наказателното поле на Ботев, реферът взе дискусионно решение, че дузпа няма и остави играта да продължи

5 - Центриране на Джонатан стигна до Цикарски, който обаче не успя да нанесе удар към вратата на Левски

1 - Атанас Илиев центрира в наказателното поле, където Филип Филипов беше оставен непокрит, но не уцели добре топката с глава