ГОЛЯМА БИТКА НА "ЛАУТА"! Храбър Локо (Пд) нанесе първа загуба на ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" разделят четвъртото място с Арда след поражението

Локомотив (Пд) нанесе първа загуба на ЦСКА за сезона. "Черно-белите" спечелиха с 2:1 домакинството си от седмия кръг на efbet Лига и излязоха на второ място във временното класиране. "Армейците" делят четвъртото с Арда.

За гостите това беше генерална репетиция преди гостуването на Базел от плейофите на Лига Европа в четвъртък. Поради тази причина треньорът Стамен Белчев беше направил няколко промени в състава. Не това обаче беше решаващо за загубата. В грешник за ЦСКА се превърна Юрген Матей, който си отбеляза автогол. При второто попадение на домакините пък топката рикошира в главата му и излъга Бусато.

Шест минути след началото на мача Антов блокира удар на Диниш Алмейда и прати топката в ъглов удар. Две по-късно дойде първата по-сериозна опасност. Изстрел на Парвиз Умарбаев от фаул профуча над вратата на ЦСКА.

Последваха няколко опита на "червените" да стигнат да застрашат вратата на Мартин Луков.  В 13-ата минута Жул Кейта навърза няколко футболисти на Локомотив и комбинира с Али Соу пред наказателното поле на Локомотив. Гамбиецът стреля мощно с десния крак, но неточно. В 18-ата Кейта проби отляво, влезе в наказателното поле и опита подаване. Футболист на домакините пресече паса и изчисти топката, която обаче попадна в Тиаго, чийто изстрел рикошира в Кристиан Илич и излезе в ъглов удар.

Футболистите на Локо поискаха дузпа в 27-ата минута. Те претендираха за игра с ръка на Юрген Матей в наказателното поле на "червените", реферът обаче беше близо до ситуацията и прецени, че нарушение няма.

Така се стигна до 32-ата минута, когато Юрген Матей прати топката в собствената си врата след центриране на Салинас - 1:0. "Червените" можеха да изравнят още в ответната атака, но силен удар на Али Соул беше отразен от Мартин Луков.

Локомотив удвои преднината си в 38-ата минута. Момчил Цветанов открадна топката в половината на ЦСКА и стреля мощно с левия крак. Тя се отби в главата на Матей и влетя във вратата на Бусато за 2:0.

Първата по-сериозна опасност през втората част дойде в 51-ата минута. Отлична атака на Локомотив завърши с мощен удар на Карагерен от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Три след това удар на Жул Кейта беше уловен от Мартин Луков, а в 59-ата Греъм Кери изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на Локомотив. Изстрелът му обаче мина над вратата.

ЦСКА успя да внърне един гол в 69-ата минута. Тиаго Родригес вкара директно от пряк свободен удар.

Това окрили "армейците" и те бяха близо до втори гол в 73-ата минута, но Луков спаси ножичен удар на Юрген Матей. В 77-ата  Жеферсон пробва късмета си с изстрел от далечно разстояние. Вратарят на домакините обаче внимаваше и хвана безпроблемно топката.

До края на срещата "черно-белите" успяха да удържат атаките на столичани и не позволиха да се стигне до нов гол.

ЛОКО ПД - ЦСКА 2:1
1:0 Юрген Матей (32.авт.)
2:0 Момчил Цветанов (38)
2:1 Тиаго (69)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКО ПД: 71. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 15. Кристиан Илич, 10. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 7. Момчил Цветанов, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 14. Жул Кейта, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригез, 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

90+4 - Край на мача!

90+1 - Енрике центрира от аутлинията, топката беше насочена към Али Соу, който обаче беше изпреварен от Масоеро и той изчисти в ъглов удар

77 - Удар на Жеферсон е спасен от вратарят на Локомотив

72 - Георги Йомов центрира от корнер, топката стигна до Юрген Матей, който стреля от въздуха, но Мартин Луков спаси

69 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго вккара директно от пряк свободен удар!

59 - Греъм Гери изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на Локомотив. Изстрелът му обаче мина над вратата

54 - Удар на Жул Кейта е уловен от Мартин Луков

51 - Много добра атака на Локомотив завърши с опасен изстрел на Бирсент Карагерен, който обаче не улучи вратата

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

38 - ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПД! Момчил Цветанов вкара, който открадна топката в половината на ЦСКА и стреля мощно с левия крак. Тя се отби в главата на Матей и влетя във вратата на Бусато

33 - Мартин Луков спаси изстрел на Али Соу

32 - Юрген Матей прати топката в собствената си врата след центриране на Салинас!

29 - Жул Кейта стреля слабо от въздуха, Луков без проблем улови топката

27 - Футболистите на Локо поискаха дузпа за игра с ръка на Юрген Матай в наказателното поле на "червените", реферът обаче беше близо до ситуацията и прецени, че нарушение няма

18 - Кейта проби отляво, влезе в наказателното поле и опита подаване. Футболист на домакините пресече паса и изчисти топката, която обаче попадна в Тиаго, чийто изстрел рикошира в Кристиан Илич и излезе в ъглов удар

13 - Жул Кейта навърза няколко футболисти на Локомотив и подаде към Али Соу, който стреля към вратата, но неточно

8 - Изстрел на Парвиз Умарбаев то фаул профуча над вратата на ЦСКА

6 - Хубава атака на Локомотив Пд завърши с изстрел на Диниш Алмейда от границата на наказателното поле, топката обаче се отби в крака на Валентин Антов и излезе в корнер

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор