БОМБАТА НА СЕЗОНА: Царско село измъкна точка в Разград! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лъчо Балтанов шокира шампионите за 1:1 в 94-та минута, Кешерю изпусна дузпа

Лудогорец се размина с десета поредна победа в Разград за първенство, след като изпусна дузпа и инкасира гол в добавеното време срещу Царско село.

Гостите стигнаха до драматично равенство 1:1 в първия мач от футболния ни елит след паузата за националните отбори, а в герой за тях се превърна резервата Лъчезар Балтанов.

Шампионите откриха с гол от дузпа на лятното си попълнение Инхинио Марин, после Клаудиу Кешерю пропусна такава, за да могат „царете“ да поднесат сензацията на сезона с попадение в 94-ата минута.

Първата добра възможност в мача се откри пред Бърнард Текпетей, след добър индивидуален пробив и изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

После Инхинио Марин също пробва да отбележи, ала вратарят на гостите спаси, за да се стигне до 27-ата минута, в която домакините получиха дузпа.

Тя бе отсъдена заради игра с ръка  на Иван Бандаловски в наказателното поле след рикошет. Зад топката застана Инхинио и хладнокръвно я прати в мрежата, за да открие резултата – 1:0

Пет минути преди почивката Марин пропусна чудесна възможност да удвои, след като Джони Пласид отрази силен удар, а после спаси с крак и опита за добавка на нападателя.

Така паузата дойде при резултат 1:0 в полза на шампионите, а скоро след нея гостите имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

Точно след изтичането на първия игрови час пък на терена се появи Кирил Десподов, който дебютира след трансфера си от Италия и в 83-ата минута финтира Ивайло Марков, а той го фаулира в пеналта.

Това доведе до втора дузпа за Лудогорец, с чието изпълнение се нагърби появилият се като резерва Клаудиу Кешерю.

Румънският нападател обаче стреля много силно и прати топката над вратата, разминавайки се със своя гол №99 за Лудогорец.

В четвъртата минута на добавеното време пък се стигна до сензацията, тъй като Лъчо Балтанов засече с глава едно центриране и оформи крайното 1:1.

След него шампионите събраха 17 точки, като остават на една от лидера Локо (Пд) и с 4 повече от Царско село.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦАРСКО СЕЛО 1:1

1:0 Инхинио Марин 28, дузпа
1:1 Лъчезар Балтанов 90+4

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 9. Инхинио Марин, 10. Елвис Ману, 18. Светослав Дяков (к), 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 30. Козмин Моци, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Соуса;

Треньор: Павел Върба;

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука, 9. Мирослав Будинов, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 14. Божидар Васев, 17. Реян  Даскалов (к), 22. Луис Педро  Ферейра, 93. Иван  Бандаловски;

Треньор: Любослав Пенев.