"СИНЯТА" АГОНИЯ ПРОДЪЛЖАВА! Левски падна и от Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Наско Сираков е девети в Efbet лига, Живко Атанасов предаде тима с безумен червен картон

Славия спечели най-старото столично дерби срещу Левски с минималното 1:0 в повторния дебют на новия си треньор Александър Тарханов.

Единственото попадение в срещата от деветия кръг на българския футболен елит реализира нападателят Калоян Кръстев в 35-ата минута.

Това се случи след детинска грешка в „синята“ защита, а секунди след дебютния гол през сезона на стрелеца такава направи и Живко Атанасов, който си изкара нелеп червен картон и остави гостите с човек по-малко още в 37-ата минута.

В крайна сметка това се оказа решаващо, защото макар Левски да игра по-силно след почивката, не успя да стигне до изравняването и загуби за първи път като гост на „белите“ от 2011 година насам.

Дерби №144 между двата столични клуба в групата на майсторите започна на бавни обороти и двата отбора не стигнаха до опасност в първите 20-ина минути.

В 18-ата Андриан Краев нанесе първия точен удар в срещата, засичайки центриране от статично положение, но стреля право в ръцете на Георги Петков.

Четвърт час по-късно, след заучено изпълнение, Живко Атанасов бе изведен сам срещу вратаря на „белите“, ала не успя да го преодолее.

След това всичко се обърка за „сините“. Опитният Петков изрита силно напред топката, където защитата на гостите не бе добре подредена и позволи на Калоян Кръстев да овладее пред наказателното поле.

21-годишният нападател напредна и излезе сам срещу Николай Михайлов, след което технично го преодоля, за да открие резултата за Славия в 35-ата минута.

В 37-ата пък Живко Атанасов си изкара абсолютно безумен червен картон, след като изблъска без топка Атанас Кабов и напълно заслужено бе изгонен.

Така Левски остана с човек по-малко и гол пасив, което доведе до покачване на напрежението както на терена, така и по трибуните.

След сблъсъци между футболисти на игрището и на фенове в сектора за гости нещата се успокоиха и срещата продължи, а малко преди почивката Кабов можеше да направи резултата 2:0, но пропусна от отлична позиция.

В самия край на първото полувреме Андриан Краев бе намерен с центриране в близост до вратата, но не улучи целта след удар с глава и така почивката дойде при 1:0 в полза на Славия.

Наставникът на гостите Георги Тодоров извърши смяна преди началото на втората част, заменяйки Андриан Краев с Найджъл Робърта, което даде импулс на „сините“.

Те започнаха по-добре втората част и в 60-ата минута пропуснаха страхотен шанс. Матео Стаматов размени подавания с Мартин Райнов и центрира отлично към Здравко Димитров, който от ъгъл на вратарското поле стреля от воле, но над вратата.

Славия се прибра в своята половина и след паузата разчиташе предимно на контраатаки, а при една такава Калоян Кръстев се забави с подаването, макар че можеше да изведе резервата Димитър Рангелов сам срещу вратаря.

В 76-ата минута „белите“ осъществиха още една контраатака, като Емил Стоев можеше да падне за дузпа в пеналта, но избра да продължи и намери непокрития Радослав Кирилов, който обаче се размина с топката.

Последваха три смени накуп, две от които в състава на Левски, както и неточен удар на Паулиньо в 82-ата минута.

До края повече попадения не паднаха и така гостите останаха с празни ръце и с 11 точки в актива си, докато Славия вече има 7, но остава на предпоследна позиция във временното класиране.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Калоян Кръстев 35

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн, 55. Андреа Христов, 19. Филип Антовски, 17. Радослав Терзиев, 93. Атанас Кабов, 77. Георги Вълчев, 10. Янис Карабельов (к), 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев;

РЕЗЕРВИ: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 5. Мартин Атанасов, 6. Рафаил Пърликов, 29. Венелин Филипов, 8. Димитър Рангелов,18. Димитър Стоянов;

Треньор: Александър Тарханов;

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к), 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 28. Тома Даске, 66. Орлин Старокин, 89. Андриан Краев;

РЕЗЕРВИ: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков, 17. Найджъл Робърта, 39. Деян Иванов, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков;

Треньор: Георги Тодоров.

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ МАЧА НА ЖИВО, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

90+5 КРАЙ НА МАЧА! СЛАВИЯ ПОБЕДИ ЛЕВСКИ С 1:0 В НАЙ-СТАРОТО СТОЛИЧНО ДЕРБИ В ПОВТОРНИЯ ДЕБЮТ НА АЛЕКСАНДЪР ТАРХАНОВ.

90+3 Засада на Рангелов.

90 – Пет минути добавено време.

88 - Смяна в Славия. Мартин Атанасов заменя Георги Вълчев.

86 - Жълт картон за Рангелов, играч на Славия лежи на терена и играта е спряна.

84 - Паулиньо подаде към Робърта и той опита удар, който бе блокиран.

82 - След центрирането Паулиньо имаше шанс да стреля от границата на наказателното поле, но прати топката високо над целта.

81 – Сега Найжъл Робърта опита центриране по земя, но топката е избита в корнер.

79 - Смяна и в състава на Славия. Попадийн отстъпва мястото си на Петър Патев.

79 - Двойна смяна в Левски. Деян Иванов и Стивън Петков влизат на терена, излизат Орлин Старокин и Здравко Димитров.

76 – Емил Стоев бе намерен в наказателното поле, където бе изритан от Матео Стаматов, но не падна за дузпа, а остана на крака и намери непокрит съотборник на далечната греда, ала Радослав Кирилов не успя да улучи топката от добра позиция.

74 - Тома Даске е фаулиран в близост до тъчлинията. Последва центриране и след рикошет самият той извади топката в аут, опитвайки се да стреля към вратата с глава.

72 – Контраатака на Славия, но Калоян Кръстев се забави с подаването и Рангелов спря движението си, тъй като вече бе в засада.

70 - Първи ъглов удар в полза на Славия. Андреа Христов засече технично центрирането, но прати топката на около метър от гредата - аут.

69 - Тома Даске фаулира ненужно Рангелов в средата на терена.

65 - Жълт картон за Попадийн, който спря откъсващия се Паулиньо с цената на нарушение.

60 – ОТЛИЧЕН ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Матео Стаматов направи двойно с Мартин Райнов и центрира отлично към Здравко Димитров, който от ъгъл на вратарското поле стреля от воле, но прати топката над вратата.

58 - Райнов пресече едно подаване в средата на терена и подаде към Здравко Димитров, който обаче реши да стреля по диагонала и прати топката в аут, вместо да потърси непокрития Робърта точно пред точката за изпълнение на дузпа.

56 - Първа смяна в състава на Славия. Атанас Кабов е фаулиран от Даске в средата на терена, след което отстъпва мястото си на Димитър Рангелов.

53 – Лекарските екипи на двата отбора са на терена след сблъсък между футболисти на терена.

51 - Паулиньо проби добре към вратарското поле, но там защитник на Славия протегна крак и изчисти в корнер. Нищо опасно след центрирането обаче - аут.

49 - Нарушение срещу Райнов в средата на терена. После такова е извършено и срещу Паулиньо, край тъчлинията.

46 - Найджъл Робърта заменя Андриан Краев в строя на "сините".

46 - Начало на второто полувреме. Една промяна в състава на Левски.

45+1 Край на първото полувреме. Славия - Левски 1:0, гостите са с човек по-малко.

45 - Една минута добавено време. Корнер в полза на Левски, но без опасност пред вратата на Славия. После Найденов спира контраатаката на Славия с цената на нарушение.

45 - Пропуск и на Левски. Андриан Краев бе намерен с центриране в близост до вратата, но не улучи целта след удар с глава.

43 - ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА КАБОВ! След карамбол той се озова на чиста позиция, на границата на вратарското поле, но стреля покрай вратата.

39 – Високо напрежение! Жълт картон за Кабов, сблъсъци между футболисти на терена и между фенове по трибуните!

37 - НОВ ШОК ЗА ЛЕВСКИ! Живко Атанасов получава заслужен директен червен картон и "сините" остават с човек по-малко. Безумно действие на защитника, който се засили и блъсна Атанас Кабов без топка.

35 - ГООООЛ ЗА СЛАВИЯ - 1:0! Калоян Кръстев откри резултата след контраатака.

33 - Капитанът на Славия фаулира съперник и Левски получава свободен удар. След заучено изпълнение Живко Атанасов се озова сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му.

30 – Паулиньо влезе с топка в крака пеналта и центрира, но защитник на Славия изчисти, а после Здравко Димитров опита ново подаване по въздуха към наказателното поле, но там Георги Петков сигурно улови.

26 – Опасно центриране на Емил Стоев, но защитник на Левски протегна крак и изчисти топката.

23 – Мартин Райнов извършва нарушение в средата на терена, но се разминава с картона, въпреки претенциите на домакините.

18 - Свободен удар и за Левски, но в близост до тъчлинията. Здравко Димитров центрира и Андриан Краев стреля с глава, но право в ръцете на Георги Петков.

14 – Свободен удар в полза на Славия, на около 20 метра, почти фронтално срещу вратата на Левски. Изстрелът обаче не попадна в целта.

13 – Здравко Димитров също опита центриране, но Паулиньо бе блокиран в пеналта.

11 - Опасно центриране на Паулиньо отдясно, но Мартин Райнов остана под топката.

7 – Първият жълт картон в мача е за Филип Антонвски, който фаулира финтиралия го Стай Спиерингс пред дъгата на наказателното поле.

6 – Центриране отдясно на домакините, но Ники Михайлов лови безпроблемно.

3 - Първият корнер в мача е в полза на Левски, но защитата на Славия се справя, макар и с известни затруднения при изчистването.

2 - Нарушение на "белите" в средата на терена.

1 - Начало на най-старото столично дерби!