ОГРОМНА ДРАМА В КОМАТЕВО! Етър взе точка с гол в 93-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Преслав Боруков с решителен гол, Ботев (Пд) не успя да настигне Левски

Етър (Велико Търново) стигна до изключително драматично равенство при визитата си на Ботев в Пловдив от деветия кръг на efbet Лига.

„Виолетовите“ отстъпваха до самия край след гол на Джонатан Перейра преди почивката, но в 93-ата минута ликуваха, тъй като Преслав Боруков се разписа за крайното 1:1.

Така лятното попълнение на „болярите“ развали официалния дебют на новото треньорско дуо начело на „жълто-черните“ и донесе на Етър едва втора точка през кампанията.

Двата отбора направиха и по една принудителна смяна в срещата, тъй като травми получиха Виктор Генев от домакините и Божидар Кацаров от гостите.

Като цяло обаче съставите си поделиха по едно полувреме и точките.

Първото бе за Ботев. Още във втората минута Филип Филипов проби по фланга и центрира към наказателното поле, където обаче вратарят на Етър излезе навреме и успя да изпревари Атанас Илиев.

Домакините нанесоха и първия точен удар в срещата, след като Славчо Шоколаров стреля от над 20 метра в петата минута, но право в ръцете на Христо Иванов.

След това Етър направи две добри атаки, но една от тях бе спряна заради засада, а при следващата финалното подаване на гостите не се получи.

Последваха два корнера, по един за всеки отбор, като малко след този за домакините те успяха да открият резултата.

Това се случи в 18-ата минута, когато Тодор Неделев центрира и вратарят на Етър се размина с топката, която попадна у Джонатан Перейра, който отблизо я прати в опразнената мрежа и реализира първия си гол с екипа на Ботев – 1:0.

Попадението е едва второ в кариерата на 25-годишния бразилец след над 7740 игрови минути.

В 30-ата минута Неделев опита далечен удар, но не успя да изненада Христо Иванов и в крайна сметка почивката дойде при минимален аванс в полза на Ботев.

Малко след началото на второто полувреме домакините можеха да го удвоят, след като Тодор Неделев изведе отлично Димитър Тонев сам срещу вратаря, но навършилият преди дни 19 години футболист стреля покрай гредата.

След това Виктор Генев получи травма и трябваше да бъде заменен принудително, след което последваха две отлични спасявания на Георги Аргилашки.

Етър повиши оборотите в опит да изравни, но не успя да го стори, а впоследствие Ботев изравни играта и успя да задържи крехката си преднина до самия край на двубоя.

В последния миг обаче гостите нанесоха своя удар, тъй като Преслав Боруков бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара изравнителното попадение в 93-ата минута.

След него „канарчетата“ останаха непобедени у дома от Етър вече над 30 години, докато „виолетовите“ все още са на дъното на класирането с едва две спечелени точки, изоставайки с 6 от Ботев (Пловдив).

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) 1:1
1:0 Джонатан Перейра 18
1:1 Преслав Боруков 90+3

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 28. Филип Филипов, 6. Маркиньос Педросо, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноза, 23. Димитър Тонев, 8. Тодор Неделев (к), 9. Атанас Илиев;

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (к), 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 84. Здравко Запрянов, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Стелиян Добрев, 71. Даниел Пехливанов;

Бабич: Доволен съм от резултата, но ни трябваше валериан