Локо (Пловдив) се издъни срещу Арда и пропусна отличен шанс да дръпне на върха (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха реми 0:0 на стадион "Локомотив" в пловдивския парк Лаута

Локомотив (Пловдив) не успя да победи Арда на своя стадион и двата тима врътнаха реми 0:0 в последната среща от 9-ия кръг на efbet лига.

Като цяло момчетата на Бруно Акрапович този път не успяха да впечатлят с играта си и в крайна сметка не показаха добре познатото ниво.

След това реми Локо все пак продължава да е лидер с актив от 19 спечелени точки, а отборът от Кърджали е 5-и с 13 точки в актива си.

Преди този мач в Арда имаше много сериозни проблеми заради голяма част от футболистите на тима, които бяха заразени с COVID-19.

В крайна сметка обаче сега всичко там е наред и Николай Киров разполагаше с оптимален състав за днес.

Двата тима стартираха мача спокойно, а Локото постепенно започна да владее повече топката от своя противник през първите минути.

В 10-ата минута Илиев изведе чудесно Салинас в наказателното поле на Арда и бразилецът веднага центрира за Минчев, който обаче прати топката в аут.

През следващите минути нямаше особено интересни ситуации пред двете врати, макар че темпото на игра не бе никак лошо.

В 37-ата минута пред Арда се откри шанс да поведе, но Стоев с глава прати топката в аут.

За утеха на гостите реферът бе видял и нарушение на бранителя и ако имаше попадение то щеше да бъде отменено.

До почивката нямаше повече интересни ситуации пред двете врати и в крайна сметка на почивката резултатът бе нулево реми.

Второто полувреме започна активно за домакините и в 52-ата минута Цветанов центрира в наказателното поле и Карагарен стреля неточно с глава.

Осем минути след това Цветанов отправи много коварен удар по посока на противниковата врата, но топката профуча над напречната греда.

В 70-ата минута Коконов и Делев комбинираха отлично в наказателното поле, а след това вторият излезе на добра позиция за стрелба, но не успя да нанесе хубав удар и Масоеро изби в корнер.

В 76-ата минута Арда можеше да поведе, след като Ковачев намери Леони на скорост, но ударът на бразилеца бе спасен от Луков, който решително се намеси с крак.

Десет минути след това Караджов спаси след удар с глава на Аралица, а в последните секунди на мача Локо отново бе близо до гол, но Муслимович се засуети при една ситуация и Ганев успя да изчисти топката и да спаси вратата си.

До самия край така и нямаше попадения и в крайна сметка резултатът се запази при нулево реми.

Локомотив (Пловдив) - Арда 0:0

Стартови състави

Локомотив (Пловдив): Луков, Алмейда, Масоеро, Петрович, Умарбаев, Витанов, Карагарен, Цветанов, Салинас, Илиев, Минчев;

Арда: Караджов, Стоев, Сулака, Ганев, Леони, Желев, Котев, Мартинов, Ковачев, Коконов, Делев;

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона