В КОМАТЕВО: Ботев (Пд) победи адашите от Враца (ВИДЕО+СНИМКИ)

Атанас Илиев и Димитър Тонев се разписаха и пратиха Левски на 11-о място

Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Враца) от 10-ия кръг на efbet Лига. "Жълто-черните" сложиха край на серията си от два мача без успех и изпревариха Левски в класирането. Ботев има 12 точки, колкото и адашите им от Враца, докато "сините" са с 11, което им отрежда 11-о място.

Пловдивчани първи опитаха да застрашат вратата ва съперника. В 16-ата минута Тодор Неделев намери Анатас Илиев в наказателното поле. Таранът на домакините майсторски се измъкна от Аласан Н Диайе и стреля, но не намери очертанията на вратата.

Отговорът на тима от Враца не закъсня. В 18-ата минута гости пропуснаха чудесна възможност, след като Генов обаче не успя да уцели топката. Седем след това отново той пропусна да открие резултата. Звездата на гостите получи пад отляво и стреля, но встрани от вратата.

В 28-ата Чавдар Ивайлов центрира по земя в наказателното поле, където Юлиян Ненов шутира, но отново неточно.  В 41-ата минута Димитър Тонев оправи мощен удар с десния крак, но Красимир Костов успя да избие в ъглов удар.

Второто полувреме започна с удар на Буров под гредата, който обаче беше майсторски изваден от вратаря на Ботев (Плавдив).

Първото попадение падна в 56-ата минута, когато Тодор Неделев пусна пас към Славчо Шоколаров, който центрира в наказателното поле към Атанас Илиев. Вратарят на гостите Красимир Костов изби топката, но в тялото на нападателя и тя влетя в мрежата му.

В 67-ата  Димитър Тонев получи топката на границата на наказателното поле от Мишел Еспиноса. Младокът проби и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл за 2:0.

Тодор Неделев пробва да вкара поредния си красив гол с екипа на Ботев (Пд) в 74-ата минута, но шутът му от дистанция премина встрани от целта.

Осем по-късно домакините организираха скоростна контраатака чрез Мишел Еспиноса. Халфът продължи към Атанас Илиев, който залъга Аласан Н Диайе и опита елегантно да прехвърли Красимир Костов, но топката премина над вратата.

БОТЕВ (ПД) - БОТЕВ (ВР) 2:0
1:0 Атанас Иилиев (57)
2:0 Димитър Тонев (67)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ (ПД): 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 4. Виктор Генев, 25. Станислав Работов, 6. Маркиньос Педросо, 28. Филип Филипов, 13. Мишел Еспиноза, 88. Славчо Шоколаров, 8. Тодор Неделев, 23. Димитър Тонев, 9. Атанас Илиев

БОТЕВ (ВР): 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 81. Атанас Зехиров, 5. Васил Добрев, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 8. Педро, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиан Ненов