ЛЕВСКИ УДАРИ ДЪНОТО! Въпреки Кабаков, Черно море надви "сините" насред Герена (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Топреферът" опита да помогне на с безумен червен картон, но "моряците" записаха първа победа в София от 62 години

Черно море спечели с 2:1 гостуването си на Левски от 10-ия кръг на efbet Лига. Гостите извършиха геройство, след като успяха да обърнат съперника си с 10 души. В края на първото полувреме Георги Кабаков се опита да удари рамо на домакините, като изгони Илиан Илиев, вдигайки му безумен червен картон. Преди това Мартин Райнов беше извел "сините" напред, а след почивката Курьор и Панайотов донесоха първи успех на "моряците" от 62 години срещу Левски в София.

Топката можеше да се озове във вратата на Черно море още в осмата минута. Цветомир Панов беше близо до това да си отбележи автогол. Паулиньо центрира в наказателното поле, там двама негови съотборници се разминаха с топката, а в опита си да я изчисти Панов я насочи към вратата, но Иван Дюлгеров се намели решително.

"Сините" поведоха в резултата още при първи си точен удар в мача. Здравко Димитров центрира отдясно, Робърта надскочи Виктор попов и отклони токата към непокрития Мартин Райнов, който от границата на вратарското поле я прати с глава във вратата на Черно море.

Две минути по-късно Левски имаше шанс да вкара втори гол. Робърта стреля от малък ъгъл, но не успя да уцели очертанията на вратата на Иван Дюлгеров. Минута преди края на първата част ситуацията за гостите стана много тежка. Илиан Илиев получи безумен втори жълт картон и Черно море остана с човек по-малко на терена. Халфът на гостите той се опита да отнеме топката от Райнов, а съдията Кабаков видя несъществуващо нарушение. Това  вбеси, както бащата и треньор - Илиан Илиев, така и синът му.

В 50-ата минута Васил Панайотов технично потърси горния ляв ъгъл на вратата на Михайлов, но без успех. Пет по-късно Черно море изравни. Разписа се Матиас Курьор, след като засече подаване отдясно на Исмаил Иса. За него това беше 11-о попадение от началото на сезона.

Отличен шанс да изравни се откри пред Найджъл Левски в 59-ата минута, но на два пъти ударите му бяха спасени от Иван Дюлгеров.

Така се стигна до 69-ата минута, когато Васил Панайотов направи обрата пълен. Гостите се възползваха от грешка на Ивайло Найденов. Иса изведе Васил Панайотов зад защитата на Левски. Халфът пробяга близо 50 метра с топка в краката и простреля Михайлов - 1:2.

До края на срещата играта се накъса, като смените и нарушенията преобладаваха.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2
1:0 Райнов (20)
1:1 Курьор (55)
1:2 Панайотов (69)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 17. Найджъл Робърта, 28. Тома  Даске, 89.Андриан Краев

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 33. Мирослав Енчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 7. Родриго, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса

90+3 - Край на мача

79 - Черно море получи правото да изпълнява прак свободен удар на няколко метра пред наказателното поле. Велев обаче стреля встрани от вратата

69 - ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Васил Панайотов! Гостите се възползваха от грешка на Ивайло Найденов. Иса изведе Васил Панайотов зад защитата на Левски. Халфът пробяга близо 50 метра с топка в краката и простреля Михайлов - 1:2

59 - Иван Дюлгеров спаси два последователни удара на Найджъл Робърта след центриране на Здравко Димитров в наказателното поле

55 - ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Курьор изравни, след като засече подаване отдясно на Исмаил Иса!

50 - Стефан Велев подаде към Васил Панайотов, който технично потърси горния ляв ъгъл на вратата на Михайлов, но прати топката встрани

46 - Начало на второто полувреме

45+3 - Край на първото полувреме

45+2 - Илиан Илиев беше пресилено изгонен с втори жълт картон!

44 - Шут на Илиан Илиев мина далеч встрани от вратата на Левски

41 - Стефан Велев центрира в наказателното поле, топката стигна до Матиас Курьор, който се опита да нанесе удар от легнало положение, но играта беше спряна, след като тъчрефера сигнализира за засада на нападателя на Черно море

36 - Илиан Илиев изпълни пряк свободен удар на метър-два пред наказателното поле на "сините". Топката се удари във футболист от стената и след това Николай Михайлов без проблем я улови

22 - Робърта получи чудесен извеждащ пас, напредна и стреля, но не успя да уцели очертанията на вратата на Иван Дюлгеров

20 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Здравко Димитров центрира отдясно, Робърта надскочи Виктор попов и отклони токата към непокрития Мартин Райнов, който от границата на вратарското поле я прати с глава във вратата на Черно море

17 - Здравко Димитров навърза няколко футболисти на Черно море в близост до наказателното поле. При поредни си финт младежкия национал панда, опитвайки се да си изпроси нарушение. Реферът обаче даде знак играта да продължи

8 - Паулиньо центрира в наказателното поле, там двама негови съотборници се разминаха с топката, а в опита си да я изчисти Цветомир Панов беше на път да си вкара автогол. Само добрата намеса на вратаря на Черно море не позволи резултатът да бъде открит