Сензациите в пресата: УС на Левски се събира отново днес, Синклеър може да води атаката на ЦСКА на "Олимпико"

Славия пък е сред най-младите тимове на Балканите

Сензациите в пресата за днешния ден:

"Тема Спорт": Синклеър може да води атаката на ЦСКА на "Олимпико"

Джером Синклеър може да боди атаката на ЦСКА срещу Рома. Двубоят от втория кръг на група А в Лига Европа е в четвъртък, 29 октомври, от 22:00 часа на "Олимпико". Англичанинът се включи отлично в гостуването на Арда (1:1).

Той бе с основна заслуга за равенството. 24-годишният нападател се появи на терена в 60-ата минута и изравни в 84-ата. След това с удар с глава удари греда, а в заключителните секунди негов шут бе избит с мъка от вратаря на кърджалийци Иван Караджов. Двубоят срещу Арда бе вторият на Синклеър за ЦСКА в първенството. В Лига Европа той започна като титуляр срещу ЧфР Клуж (0:2).

"Тема Спорт": Управата на Левски се събира за нова среща днес
Днес ще се проведе заседание на Управителния съвет на Левски. Сбирката се налага, за да бъде приета оставката на Георги Тодоров. По устав именно ръководният орган трябва да гласува освобождаването му от поста. феновете обаче очакват от шефовете доста по-сериозни новини - това дали Левски скоро ще има генерален спонсор. Очаква се до дни сините да парафират с австрийска строителна компания, която да стане генерален спомоществувател на клуба. Ако това се случи, на "Герена" ще поемат глътка въздух.

"Мач Телеграф": Славия е сред най-младите тимове на Балканите
Славия е най-младият отбор в Първа лига и в Топ 20 на Балканите, показва последното проучване на швейцарската футболна обсерватория. В изследването се уточнява, че не е калкулиран последният кръг от първенството. Средната възраст на „белите“ е 25,4 години, докато лидер по този показател на Балканите е босненският Младост с 23,3 средна възраст.

"Мач Телеграф": Араби хвърлиха око на головата машина на Черно море
Силните мачове на Матиа Курьор за Черно море са накарали тимът от ОАЕ Ал Фуджайра да се заинтересува от изключителния голаджия. Ал Фуджайра е сред най-известните отбори в региона, защото преди две години бе воден от великия Диего Марадона. В момента тимът е на 12-о място в елита от 14 отбора.