СЛЕД ДРАМА В АВСТРИЯ! Лудогорец с втора загуба, почти изхвърча от Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хеттрик на Ману не стигна за първа точка в групата, макар домакините да завършиха мача с човек по-малко

Лудогорец записа втора последователна загуба в Група "J" на Лига Европа.

Българските шампиони отстъпиха у дома пред Антверп с 1:2 на старта и освободиха треньора си Павел Върба, сега „орлите“ паднаха с 3:4 от ЛАСК в Линц.

Австрийският тим завърши домакинството си с човек по-малко, а хеттрик за разградчани реализира Елвис Ману.

Въпреки отсъствието на контузените нападатели Ихинио Марин и Клаудиу Кешеру обаче слабата страна на Лудогорец отново се оказа защитата.

Временният наставник Станислав Генчев повери капитанската лента на Козмин Моци, който записа своя мач №80 за „зелените“ в Европа, но надали ще запомни с добро срещата.

Тя започна кошмарно за гостите. Още в 107-ата секунда отбраната им бе хваната неподготвена и Хюсеин Балич откри резултата с удар от границата на наказателното поле – 1:0.

Второто попадение на ЛАСК не закъсня. Новото попълнение на отбора Андреас Грубер показа, че се намира в страхотна форма след трансфера и реализира своето 7-мо попадение в 11 мача за австрийския тим в 12-ата минута – 2:0.

Лудогорец обаче много бързо се върна в срещата. Бърнард Текпетей се пребори за топката, тя стигна до Алекс Сантана, който майсторски изведе Елвис Ману.

За бившия играч на Фейенорд не бе проблем сам срещу вратаря да намали резултата. В 25-ата минута ЛАСК можеше пак да поведе с два гола, но този път Филипович не уцели вратата, след като стреля с глава.

Тоталният хаос в защитата на „орлите“ можеше да завърши фатално секунди по-късно, но за щастие Стефан Баджи не уцели собствената си врата и топката излезе в корнер.

В 30-ата минута Лудогорец бе много близо до изравняване. „Орлите“ направиха постепенна атака, като Недялков намери в наказателното поле Доминик Янков. Топката стигна до Ману, но бе избита от защитник на ЛАСК.

Последва отлична възможност за Алекс Сантана, който с левия крак не уцели вратата. Четири минути след това домакините отново поведоха. Андраде проби отляво и центрира към Марко Рагуж.

Голмайсторът не бе покрит от Оливие Вердон и с ножичен удар с левия крак направи 3:1. Като цяло първото полувреме бе едно от най-слабите за Лудогорец в техните евромачове.

През втората част Станислав Генчев логично предприе офанзивна смяна и вместо дефанзивния халф Стефан Баджи влезе офанзивния Каули Оливейра. Въпреки това домакините бяха по-активни.

Грубер можеше да вкара втори гол, но рикошет спаси Пламен Илиев. Логичното се случи в 56-ата минута. Тогава Балич шутира, топката рикошира в Анисе и Вердон и се озова за четвърти път в мрежата на Илиев. Малко след това Грубер се озова на чиста позиция, но би високо над вратата.

„Орлите“ вкараха второ попадение в 67-ата минута. Тогава Алекс Сантана майсторски изведе Елвис Ману, който напълно сам срещу Шлагер нямаше как да сбърка.

В 73-ата минута Лудогорец получи дузпа, а ЛАСК остана и с човек по-малко. Гъргич с ръка блокира голов удар на Ману и бе изгонен от рефера Хавиер Естрада Фернандес.

Зад топката застана Ману, който оформи своя хеттрик. Той отбеляза 3 гола в един мач за пръв път от 8 години.

До края на мача „орлите“ опитаха да стигнат до нещо по-интересно и на два пъти бяха много близо до четвърти гол, но трябваше да се примирят със загубата.

След нея те остават последни в групата си, без точков актив, докато ЛАСК и Тотнъм са с по 3, след като по същото време Антверп поднесе изненадата и събра 6 след успех над „шпорите“.

ЛАСК
: Александър Шлагер, Петър Филипович, Филип Бизингер, Петър Михоръл, Хюсеин Балич (62 - Джоханъс Егещайн), Андреас Грубер (62 - Томас Гойгингер), Гернот Траунер, Райнхолд Ранфтъл, Марко Рагуж, Андреас Андраде, Лукас Гъргич;

Треньор
: Доминик Талхамер

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Козмин Моци, Оливие Вердон, Антон Недялков, Алекс Сантана, Стефан Баджи (53 - Каули Оливейра), Доминик Янков (80 - Мавис Чибота), Абел Анисе, Бернард Текпетей (88 - Джордан Икоко), Елвис Ману

Треньор: Станислав Генчев.

Жълти картони: Филип Бизингер, Петер Михоръл, Лукас Гъргич (ЛАСК); Козмин Моци, Стефан Баджи, Бернард Текпетей (Лудогорец).

Червен картон: Лукас Гъргич (ЛАСК).

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ МАЧА В РЕАЛНО ВРЕМЕ, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ТОЙ ПО МИНУТИ:

90+2 КРАЙ!
ЛАСК ПОБЕДИ ЛУДОГОРЕЦ В ЛИНЦ С 4:3, МАКАР И ДА ЗАВЪРШИ МАЧА С ЧОВЕК ПО-МАЛКО!

90+1 Центриране на Недялков, което обаче бе твърде силно. Тъч за домакините, чийто треньор получава жълт картон за реплики.

90 - Две минути добавено време на мача.

87 - Смяна. Икоко вместо Текпетей в състава на Лудогорец.

86 - Хаос в пеналта на ЛАСК! Чибота центрира от статичното положение, но в крайна сметка вратарят на домакините се намеси и улови.

85 - Лудогорец се настани в половината на ЛАСК в търсене на изравнителния гол. Сега Чибота бе фаулиран и гостите получават свободен удар.

81 – Невероятен пропуск на ЛАСК! Резервата Гойгингер се озова сам срещу Пламен Илиев, но ударът му по диагонала премина на сантиметри от гредата.

80 – Смяна. Мавис Чибота заменя Доминик Янков в състава на Лудогорец.

73 - ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 4:3! Елвис Ману не сгреши от бялата точка и оформи своя хеттрик, негов първи от 8 години насам!

72 – ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ И ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ГЪРГИЧ! Последният спря с ръка удар на гостите и получава втори жълт картон - ЛАСК остава с човек по-малко.

71 – Пламен Илиев с две поредни спасявания, след второто дава началото на контраатака на Лудогорец.

67 - ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 4:2. Елвис Ману се разписа за втори път в мача, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините и макар последният да докосна топката, тя спря в мрежата му.

63 – Пламен Илиев изпревари влезлият преди секунди Егещайн.

62 - Двойна смяна в ЛАСК. Голмайсторите Грумер и Балич излизат, за сметка на Егещайн и Гойгингер.

56 – ЛАСК ВКАРВА ЧЕТВЪРТИ ГОЛ – 4:1! Този път Хюсеин Балич имаше късмет, след един негов изстрел се стигна до рикошет и топката спря в мрежата на Лудогорец.

55 - Удар на Грубер бе блокиран от Моци - корнер в полза на домакините.

53 – Първа смяна в мача. Разминалият се преди секунди с втори жълт картон Стефан Баджи отстъпва мястото си на Каули Оливейра.

51 – Сисиньо проби по фланга и центрира, но вратарят на ЛИСК улови.

47 - Жълт картон за Михорл от ЛАСК.

47 - Балич от домакините отново надбяга защитата на гостите, но за щастие на Лудогорец стреля силно над вратата.

46 - Начало на второто полувреме, няма промени в двата състава.

45+1 Край на първото полувреме. ЛАСК - Лудогорец 3:1 след първите 45 минути и сериозни поводи за размисъл за треньорския щаб на разградчани.

45 - Трети жълт картон за играч на Лудогорец. Получава го Баджи за нарушение срещу Грубер.

43 - Жълт картон за Текпетей, който извърши едно ненужно нарушение край тъчлинията.

41 - Четвърти пореден корнер в полза на домакините, гостите все още не са изпълнявали такъв.

40 - Пламен Илиев напусна наказателното поле, за да изчисти, но не го стори добре и атаката на ЛАСК продължи. Последва удар от дистанция и стражът на Лудогорец първо изпусна топката, ала след това успя да я улови.

35 – ТРЕТИ ГОЛ ЗА ЛАСК – 3:1. След центриране отдясно Марко Рагуж засече от воле и не остави шансове на Пламен Илиев.

33 – Нарушение на Моци край тъчлинията. Последва центриране, но този път отбраната на Лудогорец се справи.

32 – Лудогорец отговори подобаващо на домакинския натиск и сега осъществи нова добра атака, при която обаче пасът на Ману към Анисе бе по-силен от необходимото и така опасността премина.

30 – Фрапантен пропуск на Лудогорец! Доминик Янков и Ману успяха да задържат топката в наказателното поле на ЛАСК, а след рикошет тя стигна до връхлитащия Сантана, който обаче я прати покрай вратата от десетина метра!

29 – Сисиньо опита да изведе Ману с прострелно центриране, но защитата на домакините се справи.

27 - Жълт картон за Гъргич от ЛАСК.

25 – Отбраната на Лудогорец е пресирана още в своята половина и отново допуска грешка, този път при изнасянето, но за щастие се стига само до тъч.

24 – Какво се случва със защитата на разградчани? Този път късметът ги покри след удар отблизо и се стига до пореден корнер в полза на ЛАСК.

23 – Шанс за домакините. Пак след ъглов удар, този път Филипович бе над всички в наказателното поле на Лудогорец, но с глава прати топката покрай гредата на разградчани.

22 – Моци се намеси след едно центриране. Последва ново такова и този път Сисиньо чисти в корнер.

17- Жълт картон и за Весингер от домакините.

15 - ГОООЛ И ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:1! Лятната придобивка на българските шампиони Елвис Ману реализира отблизо, след като бе изведен сам срещу вратаря на ЛАСК от Сантана.

12 – ВТОРИ ГОЛ ЗА ЛАСК – 2:0! Новото попълнение Андреас Грубер вкара своето 7-мо попадение в 11 мача за домакините.

11 – След изпълнението на свободния удар се стига до корнер за домакините.

10 – Жълт картон за Моци, който играе своя мач №80 за Лудогорец в Европа.

4 - Траунер фаулира Ману в близост до флагчето за корнера, но след последвалото центриране Козмин Моци бе изпреварен в наказателното поле.

2- ГОЛ ЗА ЛАСК - 1:0! Домакините откриха резултата след едва 107 секунди, след като защитата на Лудогорец бе хваната неподготвена при една бърза контраатака. Хюсеин Балич стреля от границата на пеналта и не остави шансове на Пламен Илиев – 1:0.

2 - Първият удар в срещата е на Лудогорец, но бе блокиран.

1 - Начало на мача в Линц! Лудогорец е в традиционните си зелени екипи, домакините са изцяло в бяло.

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона