ШОК НА "ЛАУТА"! Храбра Монтана спря Локо Пд с 2:2

"Смърфовете" не успяха да спечелят наглед лесното домакинство на новака

Локомотив (Пловдив) се изложи у дома и врътна само реми 2:2 срещу Монтана на стадион „Локомотив” в пловдивския парк Лаута.

Това стана в среща от 11-ия кръг на efbet Лига, а след равенството „смърфовете” са лидери с 23 точки, докато новакът в елита е 11-и с 12 точки.

Илиев и Карагарен вкараха за домакините съответно в 7-ата и 33-ата минути, докато попаденията за гостите дойдоха след гол на Тасев в 25-ата минута и автогол на Масоеро в 32-ата.

Срещата започна активно за домакините и Димитър Илиев откри резултата в 7-ата минута, след като засече на далечната греда с глава една отклонена от Анте Аралица след корнер топка.

Две минути по-късно Аралица можеше да удвои, но Орлинов бе внимателен и в крайна сметка спаси вратата си.

В 25-ата минута обаче Монтана изненадващо изравни, след като Умарбаев сбърка при изнасянето на топката и Бари успя да я овладее, а след това изведе Тасев, който с техничен удар успя да изравни.

Шокът за домакините бе пълен, след като в 32-ата минута Тасев насочи топката към малкото наказателно поле и Масоеро я засече в собствената си врата.

Отговорът на Локомотив обаче бе мигновен и само минута след това Карагарен засече с глава прекрасно центриране на Цветанов и матира Орлинов.

Така двата тима излязоха в почивка при реми с по две попадения.

Второто полувреме започна с удар на Митко Илиев от състава на гостите, но Масоеро се намеси и топката рикошира в крака му.

В 63-ата минута гостите имаха прекрасен шанс да стигнат отново до аванс, но попадение на Бари премина само на сантиметри покрай страничната греда.

Минута след това опит на Карагарен да стреля също премина близо покрай вратата и крилото пропусна добър шанс за гол.

В 86-ата минута Орлинов направи фантастично спасяване след много опасен удар на Минчев и изчисти топката над напречната греда.