ВЪВ ВТОРА ЛИГА СТАВА ИНТЕРЕСНО: Пирин надви Кариана и е на точка от първото място (ВИДЕО)

Преслав Йорданов и Красимир Станоев се разписаха за успеха на "орлетата"

Пирин (Благоевград) записа изключително важна победа в борбата за промоция. "Орлетата" спечелиха с 2:1 гостуването си на лидера Кариана от 12-ия кръг на Втора лига и вече са само на точка от първото място. Тимът от село Еврен има 27, а Пирин - 26. Локомотив (Сф) се смъкна на трета позиция с 25, но има два мача по малко.

Мачът започна лошо за благоевградчани. Още в десетата минута те трябваше да правят принудителна смяна. Джон-Кристоф Айна получи контузия и на негово място се появи Антон Карачанаков. Първото по-сериозно положение пред една от двете врати пък дойде в 39-ата минута. Тогава изстрел на Владислав Цеков беше отразен от вратаря на гостите Петър Петров.

В 45-ата Преслав Йорданов откри за Пирин. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле и я прята в мрежата на Павел Станев.

Красимир Станоев вкара втори гол за гостите с отличен в 82-ата минута. Ударът му не остави шансове на вратаря, като първо се удари в гредата и след това влезе в мрежата за 2:0.

В самия край на мача домакините върнаха едно попадение . Цеков стреля, а топката се отклони в Емануил Личев и влетя в мрежата на Петров.