НА СТУДА В СОФИЯ: Възроден Етър изпусна Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратарите на "белите" Георги Петков и Светослав Вуцов с фантастични спасявания за 0:0

Мачът между най-вялото нападение и най-слабата защита във футболната ни efbet Лига не предложи победител.

Отборите на Славия и Етър приключиха при резултат 0:0 срещата помежду си в София, с която бе открит 13-ият кръг на първенството.

Двубоят бе официален дебют за новия наставник на „виолетовите“ Александър Томаш, чийто възпитаници могат да съжаляват, защото имаха по-чистите положения и дори удариха греда в столицата.

Добрата новина за домакините пък бе свързана със завръщането в състава на възстановените Янис Карабельов, Филип Кръстев и Дарко Тасевски, а лошата е, че вратарят им Георги Петков получи травма и бе заменен още преди почивката.

Резервата му Светослав Вуцов записа дебют и впечатли с две ключови спасявания пред погледа на своя баща Велислав, който изгледа мача от трибуните.

Иначе двубоят на стадион „Славия“ в столичния квартал „Овча купел“ започна на високи обороти и още в 3-ата минута домакините можеха да открият. Тогава Емил Стоев бе изведен и успя да стреля, ала Христофор Хубчев се намеси решително и блокира изстрела му.

Отговорът на „виолетовите“ не закъсня и дойде след отляво именно на Хубчев, който центрира много добре в наказателното поле, но там Преслав Боруков от изгодна позиция не успя да нанесе добър удар с глава.

В 17-ата минута Венцислав Бенгюзов подаде на Калоян Кръстев, чийто шут също бе неточен, а най-чистата възможност преди почивката имаха гостите в 38-ата минута.

Тогава Преслав Боруков бе изведен сам срещу вратаря, но опитният Георги Петков успя да излезе навреме и да отрази удара на нападателя, а последвалият опит за добавка не сполучи.

За съжаление на „белите“ обаче стражът им получи травма и трябваше да бъде заменен принудително от Светослав Вуцов още преди почивката.

Скоро след нея пък и гостите нямаха шанс. В 51-та минута те удариха греда, след като Мариян Иванов стреля с глава след центриране от корнер, ала не успя да се разпише.

Не след дълго Милчо Ангелов получи на границата на пеналта и стреля, ала Ертан Томбак блокира удара.

В 76-ата минута пък шанс се откри пред „белите“, след като Калоян Кръстев се освободи отлично в наказателното поле и отправи изстрел, но в обсега на вратаря и Христо Иванов отрази с крак.

Пет минути по-късно Боруков бе изведен зад гърба на защитата и остана сам срещу вратаря на Славия, ала резервата Светослав Вуцов показа класа и отрази в корнер силния шут на нападателя.

До края попадения не паднаха и така двата отбора останаха на последните две места във временното класиране. Етър е закотвен на дъното, тъй като няма успех и е с едва 4 точки, докато Славия вече има 8 в своя актив.

Славия - Етър 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев, 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев, 77. Георги Вълчев, 10. Янис Карабельов (к), 11. Радослав Кирилов, 73. Венцислав Бенгюзов, 9. Калоян Кръстев;

Треньор: Александър Тарханов;

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (к), 84. Здравко Запрянов, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 23. Христофор Хубчев, 70. Кольо Станев, 44. Божидар Кацаров, 20. Яни Пехливанов, 83. Алдаир Ферейра, 7. Милчо Ангелов, 99. Преслав Боруков;

Треньор: Александър Томаш;

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд