ПРЕДИ ЛУДОГОРЕЦ: Тотнъм се разправи с Ман Сити и поведе във Висшата лига

Сон и Ло Селсо осигуриха победата за отбора на Жозе Моуриньо

Тотнъм постигна победа с 2:0 над Манчестър Сити в среща от 9-ия кръг на Висшата лига и по този начин оглави класирането.

Не може да не се отбележи, че след пет дни Спърс играе с Лудогорец в мач от Лига Европа, като срещата ще се играе в Лондон.

След успеха си у дома Спърс е лидер в таблицата с актив от 20 спечелени точки, като отборът има 2 точки преднина пред втория в класирането Челси. Сон даде аванс на лондончани в резултата, след като се разписа в 5-ата минута на срещата. Южнокореецът бе намерен с хубаво подаване от Ндомбеле и с изключително прецизен удар от границата на наказателното поле успя да "препарира" противниковия страж, който бе излязъл напред да го пресрещне.

В 27-ата минута Сити стигна до изравняване чрез Лапорт, но веднага се намеси системата VAR и в крайна сметка попадението бе отменено заради засада.

Всичко в този мач приключи за Спърс в 65-ата минута чрез Ло Селсо.

Той бе намерен от Кейн на скорост и навлезе в наказателното поле, а след това успя да техничен удар да преодоляя вратаря и да "уби" каквато и да било интрига в този двубой.

Това е и четвърти пореден успех за "шпорите" във всички турнири, а пък Сити вече е с две поредни срещи без победа, след като в миналия кръг врътна равенство срещу шампиона Ливърпул.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?