Атлетико ликува! Безумна вратарска грешка "закопа" Барса на "Уанда Метрополитано" (ВИДЕО)

Мадридчани стигнаха до минимален успех след гол в края на полувремето

Атлетико (Мадрид) стигна до победа с 1:0 над Барселона в дербито от 10-ия кръг на Ла Лига, което се игра на "Уанда Метрополитано".

След успеха си "дюшекчиите" са 2-и с 20 точки и се изравниха с лидера Реал Сосиедад, докато каталунците са на незавидното 10-о място с 11 точки.

Единственото попадение падна в продължението на първото полувреме и бе дело на Караско, който се възползва от фрапантна грешка на Тер Стеген.

Срещата започна с добър шанс на Гризман да отправи удар още в 3-ата минута след хубаво подаване на Дембеле, но топката профуча над вратата.

Две минути след това обаче и Атлетико имаше положение за гол, след като Саул отправи коварен удар и накара Тер Стеген да прави страхотно спасяване.

В следващите минути интензивното темпо продължи и се стигна до 12-ата минута, когато Йоренте отправи здрава тупалка, която обаче срещна напречната греда на гостите от Барса.

Последваха не особено интересни минути до края на полувремето, но все пак в 41-ата минута Меси излезе сам срещу Облак.

Стражът на „дюшекчиите” обаче направи страхотно спасяване и спаси вратата си от попадение, а до почивката изглеждаше, че няма да има попадения.

Във втората минута от добавеното време на полувремето обаче Атлетико стигна до такова.

При атака на домакините Тер Стеген излезе много пред наказателното си поле и се опита да пресече една топка, но не успя и Караско напредна, а след това от 30-ина метра прати кълбото с лекота в опразнената врата.

Така след безумна вратарска грешка грандът от Мадрид успя да открие резултата.

Домакините от Атлетико започнаха по-уверено второто полувреме и създадоха няколко опасни атаки, но този път отбраната на Барса се справи.

Все пак обаче и каталунците отговориха и в 58-ата минута Ленгле можеше да изравни, но Облак направи страхотно спасяване.

В 62-ата минута Барса получи нов удар, след като Пике се контузи и трябваше да напусне терена принудително.

Опитите на гостите да изравнят „удариха на камък” и в следващите минути нямаше нищо кой знае какво пред вратата на Атлетико.

В 82-ата минута Гризман бе близо да изравни, но Облак направи фантастично спасяване след удара му с глава.

В минутите до самия край нямаше повече попадения и резултатът се запази.

Атлетико Мадрид - Барселона 1:0
голмайстор: 1:0 Караско (45)

Ето и съставите на двата тима:

Атлетико Мадрид: Облак, Трипиър, Савич, Хименес, Лоди, Кореа, Кондогбиа, Коке, Саул, Йоренте, Жоао Феликс

Барселона: Тер Стеген, Серхи Роберто, Пике (62-Дест), Ленгле, Алба, Пянич, Де Йонг, Педри (57-Коутиньо), Дембеле, Меси, Гризман