МЪКА В ЛОНДОН: Тотнъм разнищи Лудогорец и официално ги изхвърли от Европа! (СНИМКИ)

Разградчани получиха четири безответни гола и останаха без точка на последното място в групата

Българският шампион Лудогорец допусна тежка загуба с 0:4 от Тотнъм при гостуването си в 4-ия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

Разградчани записаха четвърто поредно поражение в турнира и официално изгубиха всякакви шансове за продължаване напред.

Мачът на "Тотнъм Хотспър Стейидъм" определено ще трябва да се забрави възможно най-бързо в лагера на "орлите", след като през всичките 90 минути българският тим срещаше непреодолим натиск и резултатът определено можеше да бъде още по-убедителен в полза на "шпорите".

Още в 7-та минута Гарет Бейл опита късмета си от пряк свободен удар, но той профуча доста над вратата на Илиев. Четири минути по-късно отново той стреля от свободен удар, но след рикушет топката кацна върху горната мрежа на вратата и в ъглов удар.

Напрегнатите моменти обаче следваха един след друг пред вратата на Илиев и логичното се случи в 15-та минута. След чудесна работа на Деле Али, англичанинът намери пробива без топка на Карлос Винисиус зад не добре организираната отбрана на Лудогорец и сам срещу българския вратар не сбърка за 1:0.

Шест минути по-късно Гарет Бейл отново опита изстрел от 20 метра след хубава многоходова атака на "шпорите". Ударът обаче се оказа неточен. Безспирните атаки към вратата на "орлите" продължаваха и в 27-та минута Хари Уинкс беше на сантиметри от нов гол след удар отдалеч.

В 34-та минута нещата за разградчани станаха по-лоши. След страхотен пробив през центъра на Танги Ндомбеле, французинът стреля, но ударът му беше спасен от Илиев. При добавката обаче нямаше прошка, като Али намери Винисиус, който на празна врата нямаше как да пропусне за 2:0.

Началото на второто полувреме не предостави нищо по-различно за момчетата в зелено. Тотнъм доминираше събитията и не позволяваше на момчетата на Генчев дори да си помислят да минат централната линия на терена.

В 57-та минута Пламен Илиев спаси чист гол. След нова чудесна атака Мат Дохърти беше изведен зад защитата на Лудогорец, той свали за Гарет Бейл, но перфектно пласираният български страж успя да предотврати нов гол във вратата си.

В 63-та минута резултатът все пак стана класически. Хари Уинкс получи топката на тъчлинията и от над 40 метра, с напълно изненадващ удар успя да сюрпризира по много неприятен начин Пламен Илиев, за да стане резултатът 3:0 за момчетата на Жозе Моуриньо.

Голът на Уинкс се нареди на третото място в класацията на голове, отбелязани от далечно разстояние в историята на Лига Европа.

В 73-та минута кошмарът за разградчани стана пълен. След грешка на Доминик Янков в центъра на терена Винисиус успя да овладее центриране на Мат Дохърти и да намери непокрития Лукас Моура, който нямаше никакви проблеми да разстреля Пламен Илиев за 4-ти пъти тази вечер.

Седем минути по-късно Хари Уинкс отново беше оставен сам на стрелкова позиция, но този път не намери очертанията на вратата на Пламен Илиев.

Десетина минути преди края Моуриньо пусна три юноши на тима, като дори смени вратарите си и Джо Харт седна на пейката за заключителните моменти на мача.

Така Тотнъм събра девет точки на второто място в група J, колкото има и лидера Антверп. Трети е ЛАСК с шест, а последен Лудогрец без спечелена точка и голова разлика 5:13.

Тотнъм:
Харт, Дохърти, Санчес, Уинкс, Танганга, Дейвис, Али, Ндомбеле, Моура, Бейл, Винисиус;

Лудогорец:
Пламен Илиев, Антон Недялков, Драгош Григоре, Козмин Моци, Оливие Вердон, Жордан Икоко, Стефан Баджи, Абел Анисе, Доминик Янков, Кирил Десподов, Клаудиу Кешеру;

90+4 - Край на мача!

90 - 4 минути добавено време на мача

84 - Изстрел от дъгата на Харви Уайт, който профучава опасно близо покрай вратата на Лудогорец

81 - Жозе Моуриньо пуска в игра юноши на тима, като дори ще смени и вратаря си Джор Харт.

73 - ГОЛ за Тотнъм! Деле Али Центрира в наказателното поле, Винисиус намери наблизо Лукас Моура, който заби топката в левия ъгъл на Илиев за 4:0

64 - ГОЛ за Тотнъм! Хари Уинкс вкарва невероятен гол, след като видя, че Пламен Илиев е далеч от гол линията си го прехвърли от над 40 метра!

57 - Чудесно спасяване на Пламен Илиев, който спря Гарет Бейл на около два метра от вратата!

51 - Дохърти с остро центриране към дузпата, но Анисе се намеси решаващо

46 - Начало на втората част

45 - Край на първото полувреме.

34 - ГОЛ за Тотнъм! Ндомбеле проби и стреля коварно по земя, Пламен Илиев изби, но Деле Али стигна до топката и я пусна към Винисиус, който на метър и празна врата не сбърка.

33 - Шут на Бен Дейвис разтресе десния стълб на Пламен Илиев!

27 - Опасен изстрел на Хари Уинкс от около 20 метра, който мина на сантиметри от целта!

21 - Удар на Бейл без подготовка извън наказателното поле, но неточно.

16 - ГОЛ за Тотнъм! Карлос Винисус получи топката след пас на Деле Али и в останалото огромно пространство зад защитата той нямаше проблем да преодолее Илиев.

14 - Деле Али с опит да стреля от дистанция, но топката минава много далеч от вратата

11 - Коварен рикошет след изстрел на Бейл от пряк-свободен удар, топката кацна върху горната страна на мрежата.

6 - Игра с ръка на Кешеру в стената и той получава жълт картон

3 - Домакините започват с висока преса, която затруднява българския тим в началните минути.