СЛАБ ЦСКА СЕ ЗАГУБИ В МЪГЛАТА: "Червените" са аут от Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратарска грешка закопа "армейците", новата тактика на Акрапович претърпя пълен провал срещу Йънг Бойс

ЦСКА на практика отпадна от турнира Лига Европа и остана единственият отбор в турнира без вкаран гол в групите, след като загуби за втори пореден път от швейцарския Йънг Бойс.

„Червените“ отстъпиха с 0:1 на „Васил Левски“ в София, а преди това паднаха с 0:3 и в Берн, така че остават последни в класирането на своя поток с 1 точка от четири мача.

Новият им наставник Бруно Акрапович заложи на тактическа схема 3-5-2 и на Густаво Бусато на вратата, но бразилецът разочарова, защото бе с основна вина за единственото попадение в срещата.

Тя започна с минута мълчание в памет на починалия ден преди това легендарен аржентинец Диего Марадона и бе изгледана на живо от новия технически директор на „червените“ Алън Пардю.

Той обаче надали е останал доволен от видяното, защото ЦСКА на практика проспа първото полувреме и не създаде нито една опасност пред вратата на гостите.

Двата отбора бяха сериозно затруднени от студеното време и гъстата мъгла, но това не попречи на Йънг Бойс да овладее инициативата, настанявайки се в половината на домакините след началния съдийски сигнал.

"Армейците" пък не можаха да нанесат нито един точен изстрел през първия игрови час и получиха нелепо попадение в 34-ата минута.

Тогава Жан-Пиер Нсаме нанесе удар от почти нулев ъгъл, ала Бусато бе неподготвен и топката мина покрай него, за да спре в мрежата му – 0:1.

До почивката ЦСКА така и не успя да отговори по някакъв начин, а след нея също рядко стигаше до добри ситуации, макар да заигра малко по-добре.

Игровата топка бе заменена с оранжева заради почти непрогледната мъгла, но въпреки по-смелите действия на „червените“ гостите не изпуснаха инициативата.

В 58-ата минута Иван Турицов получи удар в крака и бе заменен от Джеръм Синклеър, а чак в 64-ата Стефано Белтраме нанесе първия точен изстрел за ЦСКА в срещата.

Италианецът стреля опасно от свободен удар, но вратарят на Йънг Бойс спаси.

В ответната атака „жълто-черните“ бяха близо до втори гол, ала резервата Ебишер пропусна чудесна възможност.

В 69-ата минута пък Фаснахт бе оставен непокрит пред вратарското поле на ЦСКА и стреля, ала не намери целта.

След това двамата треньори направиха всичките си 5 позволени смени, включително по една тройна, което доведе до накъсване на играта и липса на чисти голови положения.

В крайна сметка ЦСКА загуби, така че остава на последно място в класирането на група „А“ с едва една точка, докато Йънг Бойс вече има 7 в своя актив.

С толкова е и лидерът Рома преди визитата си на Клуж в четвъртък вечер.

ЦСКА – Йънг Бойс 0:1
0:1 Нсаме (34)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев (к), 8. Греъм Кери, 20. Тиаго Родригес, 13. Санкаре, 30. Йомов, 10. Белтраме, 22. Соу;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 14. Жул Кейта, 15. Тибо Вион, 17. Адалберто Пеняранда, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Жером Синклер.

Треньор: Бруно Акрапович;

ЙЪНГ БОЙС: 26. Ван Балмос, 21. Гарсия, 28. Лустенбергер (к), 4. Камара, 36. Хефти, 8. Сиеро, 60. Ридер, 16. Фаснахт, 15. Елия, 13. Нгамалео, 18. Нсаме;

Треньор: Херардо Сеоане.

90+4 Край на мача! ЦСКА загуби от Йънг Бойс с 0:1 и остава на последно място без вкаран гол в групата си от Лига Европа!

90 - Четири минути добавено време на мача.

89 – Смяна в ЦСКА. Кейта вместо Белтраме.

87 – Последна смяна в състава на Йънг Бойс. Бюрги заема мястото на Нгамалео.

86 – Мамбимби навлезе в наказателното поле на ЦСКА и опита изстрел, но Матей го блокира.

80 - Корнер в полза на гостите, отляво на вратата, пазена от Бусато. Последва разбъркване в наказателното поле и опит за още едно центриране, но този път Кери овладя топката и дава начало на контраатака на ЦСКА.

76 - Тройна смяна и в ЦСКА. Тиаго, Санкаре и Йомов отстъпват местата си на Ахмедов, Юга и Пеняранда.

74 - Тройна смяна в Йънг Бойс. Лефорт вместо контузилия се Лустенбергер, Феликс Мамбимби замени Фаснахт, а Гаудино влезе вместо Ридер.

73 - Капитанът на гостите в този мач Лустенбергер получи травма и ще бъде заменен.

70 - Йомов е фаулиран в средата на терена.

69 - Нов шанс за Йънг Бойс! Фаснахт бе оставен непокрит пред вратарското поле на ЦСКА, но не можа да нанесе добър удар от близка дистанция, за щастие на "червените".

68 - Синклеър опита остро центриране, ала вратарят на Йънг Бойс боксира уверено.

67 - Корнер за ЦСКА, след който се стига до още един, а после защитник на Йънг Бойс изрита топката към средата на терена.

66 - Сега и Ридер от гостите стреля силно, но над целта.

65 - Късмет за ЦСКА! Гарсия проби по фланга и намери резервата Ебишер, чийто удар от движение профуча покрай гредата.

64 - Белтраме излъни добре статичното положение и нанесе първия точен удар на ЦСКА в мача, ала вратарят на гостите бе подготвен и спаси изстрела към долния си ъгъл.

62 - ЦСКА заигра по-добре през втората част и сега получава свободен удар, на около 20 метра, фронтално срещу вратата на Йънг Бойс.

59 - Рокада и в състава на Йънг Бойс - Ебишер вместо Елия.

58 - Първа смяна в срещата. Синклеър заменя Иван Турицов.

58 - Турицов има нужда от лекарска помощ и играта е спряна.

57 - Али Соу напредна по фланга и опита нещо средно между пас и удар, след което топката излезе в тъч.

54 - Йомов центрира, но защитник на гостите изчисти с глава.

52 - Сега Елия опита удар от воле, но прати топката високо над вратата на ЦСКА.

49 - Две поредни нарушения в средата на терена. Първо на гостите, а после и на Али Соу от ЦСКА.

46 - Начало на второто полувреме, през което двата отбора ще играят с оранжева топка заради гъстата мъгла в София. Няма промени в двата състава.

45+3 - Край на първата част. ЦСКА губи от Йънг Бойс с 0:1 до почивката.

45 – Три минути добавено време към първите 45.

44 – Постепенна атака на гостите и разбъркване в наказателното поле на „червените“, но играта е спряна заради нарушение срещу Занев.

42 – Корнер за Йънг Бойс, но защитата на ЦСКА се справя.

37 – ЦСКА опита да отговори веднага, но ударът на Кери не намери целта.

34 – ГОЛ ЗА ЙЪНГ БОЙС – 0:1. Жан-Пиер Нсаме реализира осмото си попадение в 14 мача през сезона, след като хвана неподготвен Бусато с удар от малък ъгъл и промуши топката в близкия му ъгъл, за да я прати в мрежата покрай гредата.

28 – Бусато остава на терена и подновява играта след краткото прекъсване.

26 - Мългата над "Васил Левски" става все по-гъста, а гостите опитаха две центрирания, но при едно от тях Бусато бе фаулиран и играта е спряна, защото вратарят на ЦСКА има нужда от медицинска помощ.

25 - Нов корнер за Йънг Бойс, след като Занев изчисти с глава центриране отляво.

21 - Йомов извърши нарушение, на около 20 метра пред наказателното поле на ЦСКА. След свободния удар за гостите Фаснахт стреля с глава, но право в ръцете на Бусато.

19 – Али Соу успя да спечели топката в пеналта след ъгловия удар и чисти силно напред.

18 – Луис Гарсия влезе в наказателното поле на ЦСКА след двойно подаване и опита удар, но Матей протегна крак и изчисти в корнер.

15 – Шанс за Йънг Бойс след прострелно центриране отляво, но Матей се намеси решително и блокира удара, а после и опита на съперник да стигне до топката.

14 - Сега Турицов извърши нарушение в средата на терена.

12 - Али Соу се озова зад защитата на гостите, но е в засада и атаката на ЦСКА е спряна.

11 – Корнер в полза на Йънг Бойс, след който се стига до аут, защото центрирането не бе на ниво.

9 – Турицов опита центриране, но вратарят на гостите улови, а после те пратиха топката към зоната на крайния бранител, който обаче успя да се върне навреме и в последния миг протегна крак, за да спре опасно подаване към Нсаме.

6 - Играта е спряна заради засада на Йомов.

4 - Гостите се справиха с центрирането от ъгловия удар, но Турицов спря опита им за контраатака, а после бе фаулиран.

3 – Свободен удар за ЦСКА, в близост до ъгъла на наказателното поле. Тиаго опита изненадващ удар, но защитник на Йънг Бойс изчисти в корнер.

2 - Две поредни центрирания на гостите, след второто Бусато лови топката.

1 - Начало на мача! ЦСКА търси дебютен гол и първа победа в група "А" на Лига Европа.

0 - Минута мълчание преди първия съдийски сигнал в памет на починалия вчера Диего Марадона.

0 - Капитанът на „червените“ Петър Занев, който е сред титулярите на Бруно Акрапович, сподели очакванията си от мача броени минути преди началото на срещата, за която на „Васил Левски“ вече пристигна новият технически директор на „армейците“ Алън Пардю. "Всеки футболист има различна психика. Много са нещата, които ти минават през главата, но най-важното е да си концентриран. Трябва да сме по-компактни, по-агресивни и да използваме слабостите им в защита. Всичко си зависи от нас", каза Занев малко преди първия съдийски сигнал.