МЪКА БЕЗ КРАЙ! Реал (М) се провали и в Украйна, пред отпадане е от Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шахтьор (Донецк) надви Белия Балет с 2:0 и завърза до крайност групата

Шахтьор (Донецк) го направи отново!

Украинският отбор победи за втори пореден път Реал (Мадрид) в Шампионската лига, налагайки се с 2:0 в Киев над испанския гранд, а по този начин запази шансове за класиране на 1/8-финалите.

След като преди малко повече от месец „белите“ паднаха в Мадрид с 2:3 от съперника, сега загубиха без да се разпишат и отстъпиха втората позиция във временното класиране на група В.

В състава им след 3-седмично отсъствие заради контузия се завърна голмайсторът Карим Бензема, но извън строя остана капитанът Серхио Рамос, чието отсъствие се усети най-вече след почивката.

Преди нея Реал диктуваше събитията на терена и бе близо до гола още в петата минута, когато Бензема намери Марко Асенсио в наказателното поле, ала ударът на последния срещна страничната греда.

Шахтьор отговори с изстрел на Тайсън над вратата, а в 15-ата минута Рафаел Варан фаулира Жуниор Мораеш в централната част на терена и бившият нападател на ЦСКА получи контузия, така че малко по-късно бе заменен от Дентиньо.

В 30-ата минута отново Асенсио получи хубав пас в пеналта и стреля опасно от границата на вратарското поле, ала стражът на домакините инстинктивно спаси с една ръка.

Така почивката дойде при нулево равенство. След нея Бензема опита да порази целта, но без успех, а в 52-ата минута нападателят центрира отлично към Начо, ала неговият удар с глава от близка дистанция премина над вратата.

Пет минути по-късно защитата на Белия балет сгреши в наказателното поле, където Варан не се ориентира добре след един рикошет, за разлика от резервата Дентиньо, който откри резултата.

Това се случи в 57-ата минута, а в 68-ата бранителят се реабилитира частично с прецизен шпагат в пеналта, за да блокира изстрел на Виктор Коваленко.

Наставникът на гостите направи тройна смяна в 77-ата минута, опитвайки се да промени изхода на двубоя и това можеше да се случи в 80-ата, ако ударът на Асенсио не бе профучал покрай сглобката на вратата.

Вместо това, само две минути по-късно Реал получи второ попадение. То падна след образцова контраатака на домакините и отново бе дело на резерва.

Израелецът Манор Соломон, появил се на терена в 74-ата минута, удвои аванса на Шахтьор с плътен шут, а Варан отново не бе убедителен.

Впоследствие появилият се от пейката Дентиньо, вместо контузения Мораеш, също получи травма, но въпреки това домакините удържаха преднината си до последния съдийски сигнал и спечелиха трите точки.

С тях украинските шампиони вече имат 7, с колкото е и Реал, но заради двете си победи в преките двубои са пред испанския колос във временното класиране и при успех над Интер в Милано след седмица ще продължат към директните елиминации.

Белия балет пък е домакин на лидера Борусия (Мьонхенгладбах) и трябва да спечели двубоя, а и да се надява на добри резултати в останалите мачове, за да не отпадне от Шампионската лига още в групите.

Шахтьор (Донецк) – Реал (Мадрид) 2:0
1:0 Дентиньо (57)
2:0 Соломон (82)