В СТУДА НА ГЕРЕНА: Възроден Левски надви скандално слаб Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славиша Стоянович се завърна в играта с победа след гол на Робърта от дузпа

Възроден Левски спечели с 1:0 домакинството си на Локомотив (Пд) в отложен мач от efbet лига. Мачът беше повторен дебют за треньора Славиша Стоянович. "Сините" играха добре,  докато съперникът ив нямаше нищо общо с тима, който записа историческия успех с 6:0 срещу градския съперник Ботев (Пд) само преди няколко дни. Голът вкара Найджъл Робърта от дузпа, а столичани сложиха край на серията си от 5 поредни срещи без успех. Трите точки им позволиха да се изкачат до десетото място в класирането. Локомотив пък остава втори, на две точки от Лудогорец, който е и с мач по-малко.

"Сините" не бяха играли официален двубой повече от месец. Славиша Стоянович имаше сериозни проблеми да сглоби състав в отсъствието на Андриан Краев, Симеон Славчев, Матео Стаматов, Марин Петков и братята Цоневи. Голямата изненада беше появата в титулярния състав на Патрик-Габриел Галчев отдясно на защитата. Паулиньо пък остана резерва.

Алаксандър Тунчев заложи на същите 11, които стартирата и в Битката за Пловдив.

Левски пръв стигна до възможност да открие резултата. В 10-ата минута Здравко Димитров центрира от пряк свободен удар на далечна греда, където Живко Атанасов беше оставен непокрит и стреля от движение, но в аут. Оказа се че има и нарушение в атака при борбата за позиция в наказателното поле на Локомотив

Пет след това Раобърта прати топката в мрежата на Локомотив, но голът не беше зачетен. Реферът отсъди нарушение на Насиру Мохамед който игра с ръка да преди да подаде към нидерландеца. В тази ситуация Милош Петрович получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място се появи Кристиян Гомис.

В 23-ата минута се откри шанс и за Локомотив.  Момчил Цветанов беше изведен отляво и пусна успореден пас в наказателното поле за Георги Минчев, който обаче се размина с топката. Малко по-късно шут на Умарбаев рикошира във футболист на "сините" и топката стана лесна за Николай Михайлов.

Така се стигна до 36-ата минута, когато Левски поведе. Момчил Цветанов подари топката на Насиру Мохамед, който преодоля Диниш Алмайда и след това беше фаулиран от Петър Витанов в наказателното поле на Локо. Съдията отсъди дузпа, а Найджъл Робърта не сбърка от бялата точка - 1:0.

След почивката почти нищо не се промени. В 57-ата минута Момчил Цветанов центрира за Георги Минчев, който стреля с глава към вратата на Левски, но изключително неточно. Две по-късно Юруков пусна извеждащ пас към Робърта, Масоеро пръв стигна до топката, но я изчисти в краката на нидерландеца и тя мина опасно близо до вратата на Локомотив.

В 69-ата минута Умарбаев центрира страхотно от фаул, но ударът на Гомис с глава профуча встрани от вратата на Левски. Това беше и последната по-интересна ситуация в мача. До края Левски без проблем удържа аванса си.

ЛЕВСКИ - ЛОКО ПД 1:0
1:0 Найджъл Робърта (36-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Николай  Михайлов, 2. Алекс  Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру  Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 28. Тома  Даске, 77. Илия Юруков

ЛОКО ПД: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев

90+3 - Край на мача!

89 - Центриране на Муслимович беше изчистено от Ивайло Найденов в корнер

87 - Удар на Илич от фаул беше блокиран от защитник в "синьо" топката попадна в Момчил Цветанов, чийто опит за изстрел обаче срещна тялото на съотборника му Гомис

69 - Умарбаев центрира в наказателното поле на Левски, където Гомис стреля с глава, но покрай вратата

59 - Юруков пусна извеждащ пас към Робърта, Масоеро пръв стигна до топката, но я изчисти в краката на нидерландеца и тя мина опасно близо до вратата на Локомотив

57 - Момчил Цветанов центрира отляво, а Георги Минчев стреля с глава, но много неточно

51 - Центриране на Момчил Цветанов в наказателното поле е изчистено от Алекс Петков

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

36 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Момчил Цветанов подари топката на Насиру Мохамед, който преодоля Диниш Алмайда и след това беше фаулиран от Петър Витанов в наказателното поле на Локо. Съдията отсъди дузпа, а Найджъл Робърта не сбърка от бялата точка - 1:0

28 - Удар на Умарбаев рикошира във футболист на "сините" и топката стана лесна за Николай Михайлов

23 - Отличен шанс за Локомотив! Момчил Цветанов беше изведен от Димитър Илиев отляво и пусна успореден пас в наказателното поле за Георги Минчев, който обаче се размина с топката

21 - Принудителна смяна в състава на гостите. Милош Петрович получи контузия и на негово място се появи Кристиян Гомис

15 - Робърта изпрати топката в мрежата на Локомотив, но гол няма. Реферът отсъди нарушение на Насиру Мохамед който е играл с ръка преди да подаде към нидерландеца

10 - Здравко Димитров центрира от пряк свободен удар. Топката прехвърли защитата на Локомотив Пд и попадна в Живко Атанасов, който от движение стреля покрай вратата. Оказа се че има и нарушение в атака при борбата за позиция в наказателното поле на Локомотив

7 - Димитър Илиев центрира отдясно, Николай Михайлов пръв стигна до топката и я улови