След влакче на ужасите на "Олимпико": Лацио е 1/8-финалист в Шампионската лига (ВИДЕО)

С човек повече и гол аванс лациалите бяха на една греда разстояние да се издънят в последния кръг

Лацио направи инфарктно 2:2 при домакинството си на Брюж и се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига.

„Римските орли” имаха нужда да не загубят днешната си среща, за да преминат в следващия етап и изпълниха задачата си.

Гостите от Белгия играха повече от едно полувреме с човек по-малко, но въпреки това успяха да стигнат до равенството, което обаче не им свърши работа. Брюж завърши на трета позиция и ще продължи участието с в Лига Европа.

Домакините поведоха още в 12-та минута чрез Хоакин Кореа, но само три по-късно Рууд Вормер изравни резултата.

В 27-та минута Лацио получи и дузпа, която Имобиле реализира, а шест минути преди почивка Брюж остана с човек по-малко след втори жълт картон на Едуард Собол.

Второто полувреме премина под контрола на Лацио, които обаче така и не намериха трети гол, с който да решат мача и логично приеха играта в собствената си половина, за да бранят крехката си преднина. Това обаче доведе до сериозен натиск на Брюж и в 76-та Ванекен изравни след удар с глава.

Брюж продължи да търси победата, която им бе нужна за класиране напред и бяха на косъм да я намерят във втората минута на продължението, когато Де Кетелаере разтресе страничната греда на Пепе Рейна и лиши отбора си от успеха.

Така Лацио се класира напред като втори в групата с 10 точки, а първи е Борусия (Дортмунд) с 13.