СЛЕД НЕРВЕН МАЧ НА "ЛАУТА": Локо (Пд) надви Славия с 2:0, ще зимува втори

Георги Минчев и Кристиан Гомис отбелязаха, токов удар остави "на тъмно" за телевизията първото полувреме

Локомотив (Пловдив) победи Славия с 2:0 в предпоследния мач от програмата на 16-ия кръг на efbet Лига.

Токов удар на стадиона остави мача без телевизионно излъчване за цялото първо полувреме, но за щастие проблемът беше отстранен за вторите 45 минути на "Лаута".

Срещата започна добре за домакините, като още в 10-та минута Илич стреля над вратата на Славия.

След това Локомотив (Пловдив) откри резултата, след като в 18-ата минута на двубоя Минчев се разписа. Той получи пас от Умарбаев и прониза вратата на Вуцов.

Атака на Славия в 30-ата минута позволи на Кръстев да опита изстрел към вратата на Луков, но топката не намери целта.

Локомотив нацели и страничния стълб на вратата на Славия след корнер и удар на Алмейда в 31-ата минута на мача. Минута преди почивката Радослав Кирилов отправи отличен удар към вратата на Луков, но вратарят на домакините се справи отлично със ситуацията. Малко по-късно Рангелов падна в наказателното поле на домакините, но съдията остави играта да продължи.

"Смърфовете" имаха чудесна възможност за втори гол, след като в 51-ата минута Умарбаев застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Вуцов, но топката нацели стената изградена от играчите на гостите.

В следващите няколко минути Минчев беше замесен в две опасности пред вратата на Славия. Първо в 54-ата минута Вуцов спаси опасен негов удар, а добавката на Цветанов не намери целта, а след това 3 минути по-късно от чиста позиция беше спрян отново от вратаря на Славия, който изби в корнер.

Радослав Кирилов изкочи на голова позиция в 69-ата минута на двубоя, но Луков спаси с вещина. Пет минути по-късно удар на Кръстев беше спасен от вратаря на домакините.

Четири минути преди края на редовното време Тасевски стреля от свободен удар на границата на наказателното поле, но ударът му попадна точно в ръцете на Луков. Локо отвърна с удар на Минчев, който не намери целта.

Към края на срещата при всяко едно по-спорно отсъждане на съдията футболисти и на двата отбора показваха бурно протестите си, но до по-сериозни ексцесии не се стигна.

В 86-та минута удар на Тасевски от фаул попадна право в ръцете на Мартин Луков. В ответната атака ефектна игра на Георги Минчев за малко да се превърне в гол. Ударът на нападателя със задна ножица мина покрай вратата.

Така Локо (Пловдив) вече има 33 точки на второто място - на две зад Лудогорец, но и с мач повече. Славия пък продължава да е 13-то място с 12 точки.

Локомотив (Пловдив) - Славия 2:0
1:0 Минчев 19
2:0 Гомис 90+5

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): Луков, Алмейда, Масоеро, Петрович, Витанов, Умарбаев, Илич, Карагерен, Цветанов, Илиев, Минчев

Славия: Вуцов, Патев, Христов, Гамаков, Антовски, Стоев, Вълчев, Карабельов, Кръстев, Кирилов, Рангелов

90+5 ГООЛ за Локо (Пловдив)! Гомис слага точка на спора с попадение дълбоко в добавеното време!

70 - Mощен шут на Милен Гамаков от далечна дистанция беше париран от Луков

63 - Диниш Алмейда изпълни свободен удар от близо 25 метра. Топката прехвърли стената и премина много близо до гредата.

53 - Умарбаев намери много добре Минчев зад гърба на защитата. Нападателят стреля с левия си крак, но Светослав Вуцов успя да избие. Топката попадна на крака на Момчил Цветанов, който шутира в аут

45 - Край на първото полувреме

44 - Опасен изстрел на Кирилов, но Луков успява да се намеси отлично

36 - Фаул за Славия, последва контраатака чрез Цветанов, но подаването му бе пресечено.

31- Корнер и греда за Локомотив (Пловдив)! Диниш Алмейда с глава нацели страничния стълб на Вуцов.

30 -Удар на Филип Кръстев от Славия, встрани от вратата на Луков.

19 - ГОООЛ за Локо (Пловдив)! Минчев откри резултата, след като получи пас от Умарбаев и се разписа във вратата на Вуцов с глава!