БЕЗ ГОЛОВЕ: ЦСКА и полски слабак стигнаха до 0:0 в Алания (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" играха с два различни състава и не можаха да вкарат гол в Турция

ЦСКА и новакът в полския футболен елит Стал Мелец приключиха без попадения контролата помежду си – 0:0.

Двата отбора не си вкараха гол в Турция, където „червените“ разбиха с 4:0 дублиращия отбор на Аланияспор първия си спаринг.

Сега обаче те не бяха толкова убедителни и проверката се игра на бавни обороти.

Наставникът им Бруно Акрапович за втори пореден път пусна като титуляр Радослав Живков, който през есента бе под наем в Литекс, а на пейката остана Али Соу.

ЦСКА обаче игра с два напълно различни състава през двете полувремена, така че гамбийският нападател се появи след почивката, докато повече от 45 минути записа единствено Амос Юга.

Той бе заменен в 57-ата минута от Мартин Смоленски, докато сред 11-те на намиращия се на предпоследно място в полското първенство Стал Мелец бе бившият капитан на „червените“ Божидар Чорбаджийски.

Началните минути на двубоя бяха равностойни като ЦСКА се стремеше да пресира опонента дълбоко в половината му и стигна до първия си точен удар в 15-ата минута, когато Петър Занев стреля силно от дистанция, ала не затрудни вратаря Дамиан Примел и той улови.

Малко по-късно стражът отново бе на своя пост, след като Брадли Мазику изведе в наказателното поле Юнус Санкаре и той стреля от малък ъгъл, но Примел изби в корнер.

В 29-ата минута Стал отбеляза попадение, дело на Чорбаджийски, разписал се с добавка след удар с глава на Марсин Флис, ала голът бе отменен заради нарушение в атака.

Така почивката дойде при нулево реми, което се запази до самия край, макар че Акрапович направи 10 промени за началото на втората част.

Темпото на игра обаче спадна още и точните удари почти липсваха, макар че в 78-ата минута Стал имаше шанс да открие резултата.

Силният удар на Май обаче профуча покрай вратата на Димитър Евтимов, който малко след това сгреши при изнасянето на топката, но след това поправи своята неточност с решително спасяване.

Малко преди края резервата Смоленски отправи изстрел след центриране на Греъм Кери, но в ръцете на вратаря и в крайна сметка двата отбора приключиха проверката при 0:0.

ЦСКА се прибира в България на 18 януари (понеделник), като се планира ден по-рано армейците да изиграят още една контролна среща на турска земя.

Стартови състави:

ЦСКА (първо полувреме): 1. Бусато, 11. Занев (к), 26. Антов, 2. Матей, 15. Вион, 18. Мазику, 13. Санкаре, 3. Жеферсон , 21. Юга, 10. Радослав Живков, 30. Йомов;

ЦСКА (второ полувреме): 25. Димитър Евтимов, 21. Юга (27. Мартин Смоленски от 57-ата минута), 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 5. Александър Бучков, 8. Греъм Кери, 20. Тиаго Родригеш, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов. 23. Ахмед Ахмедов, 22. Али Соу;

Стал Мелец: Дамиан Примел, Кристиан Гетингер, Марсин Флис, Божидар Чорбаджийски, Войчех Лисовски, Роберт Дадок, Петери Форсел, Мачей Урбанчик, Гжегож Томашиевич, Мачей Янковски, Лукас Зявински;

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор