НА ПЪТ ЗА ЕВРОВОЛЕЙ 2021: Волейболистите биха и Израел (ВИДЕО+СНИМКИ)

Цветан Соколов отново бе най-резултатен с 15 точки

Волейболните ни национали са много близо до участие на Евроволей 2021, след като победиха Израел с 3:0 (27:25, 25:16, 24:22) в среща от квалификационния турнир, който се провежда в Хадера.

Мачът стартира равностойно, с грешки и на двата тима. Постепенно нашите стабилизираха играта си и продължиха по-концентрирано. Въпреки това домакините съумяха да наваксат част от изоставането си, и оставиха на нокти нашите. Волейболистите на Силвано Пранди обаче бяха все по-убедителни в атака, което накара треньорът на съперника да прибегне до смени. В българския състав бе извършена тактическа смяна - Тодор Скримов се появи на терена на мястото на Цветан Соколов, с цел подобряване на посрещането. Първоначално тя даде резултат, но последва известно отпускане и изравняване. Играта продължи на амплитуди и до края имаше борба. Родните състезатели не успяха да отразят два геймбола, което провокира реакция у селекционера ни и той получи жълт картон. Атака през центъра на Алекс Грозданов сложи край на спора.

"Лъвовете" започнаха разпиляно във втората част, позволявайки на съперника да вземе превес. Тодор Скримов отново се появи на полето, което отново повлия положително на играта. Съперникът отново вдигна темпото, което първоначално разколеба нашите. Те обаче успяха да наваксат изоставането си, благодарение на чудесните включвания на Скримов и Мартин Атанасов, както и на заменилия Николай Къртев Стефан Чавдаров. Постепенно израелците продължиха по-неорганизирано, и това донесе спокойствие на българския тим. В следващите минути "трикольорите" доминираха напълно и завършиха без проблем гейма.

Третата част започна идентично на втората. Израелците отново имаха предимство в резултата, за което допринесе и червеният картон за родните представители. "Лъвовете" имаха известни проблясъци, като успяха да скъсят дистанцията, но проблемите в посрещането останаха. Въпреки всичко нашите излязоха от ситуацията. Блокадата и атаката заработиха още по-добре и България записа чист успех.

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 15 точки (1 ас, 3 блокади), 14 точки реализира Мартин Атанасов (2 аса, 2 блокади). С 13 се отчете Тодор Скримов (3 аса, 2 блокади).

За съперника Тамир Ершко и Идо Давид завършиха с по 13 точки (1 ас, 1 блокада) (3 аса).

Утре (15 януари) е почивен ден, а на 16 януари (събота) излизаме срещу Австрия за втори път.

БЪЛГАРИЯ – ИЗРАЕЛ 3:0 (27:25, 25:16, 25:22)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев – Петър Каракашев-либеро

ИЗРАЕЛ: Шон Моше Ксел, Идо Давид, Тамир Хершко, Александър Шафранович, Генадий Соколов, Вячеслав Батчкала - Омри-Шмоел Шварц-либеро