Берое вкара три на Янтра в контрола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци изпуснаха дузпа и още куп положения, основни играчи не взеха участие в мача

Берое спечели първата си контрола от зимната подготовка. Старозагорци победиха с 3:0 Янтра (Габрово). Разписаха се Тони Николов и Димитър Спасов, Христо Митев си вкара автогол.

Октавио, Теди Мезаг, Крум Стоянов, Александър Цветков и Гаюс Макута не взеха участие в двубоя заради различни проблеми.

Тимът на Димитър Димитров - Херо създаде първата опасност в мача. След само шест минути игра Карлос Охене засече центриране на Кийлън Лебон от корнер, но топката излезе в аут. Две по-късно Янтра изпусна страхотна възможност да поведе в резултата. Стив Фуртадо сбърка в наказателното поле на Берое и Християн Кожухаров остана сам срещу Генадий Ганев, но вратарят успя да спаси.

В 12-ата минута Охене стреля от границата на наказателното поле, но Иван Гошев демонстрира много добър рефлекс. В 18-ата Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Еривалдо, който изскочи сам срещу Иван Гошев, но стреля в аут.

Четири по-късно Иван Минчев центрира от корнер на първа греда в наказателното поле на Янтра, където Охене стреля с глава, но в аут. Последва нов сериозен пропуск на старозагорци. Еривалдо изведе Фуртадо очи в очи срещу Гошев, но юношата на Берое се намеси страхотно.

Съдията свири дузпа за Берое в 43-ата минута за нарушение срещу Лебон в наказателното поле на Янтра. Именно Лебон изпълни наказцателния удар, но много слабо и Иван Гошев спаси.

Пет минути след почивката Ибрахима Конте бе оставен сам срещу Николай Георгиев, но вратарят на гостите спаси. Минута по-късно Конте подаде към Радослав Апостолов, който стреля, но покрай левия стълб.

Берое поведе в 63-ата минута след автогол на Христо Митев. Ибрахима Конте получи много добра възможност в 66-ата, но ударът му бе отразен от Георгиев.

Тони Николов отправи много хубав удар в 76-ата минута, но Николай Георгиев се намеси решаващо.Три след това Берое направи страхотен пропуск. Иван Минчев пусна отличен пас към Конте, който излезе сам срещу Георгиев, но стреля много неточно над напречната греда.

Берое вкара втори гол в 84-ата минута. Разписа се Тони Николов. Той получи топката в наказателното поле на Янтра и с вкара топката в долния десен ъгъл на вратата. В последната минута на срещата Димитър Спасов бе изведен от Ибрахима Конте и отбеляза в далечния ъгъл на вратата за крайното 3:0.

Следващата контрола на Берое е в сряда (20 януари) срещу Етър.