В ТУРЦИЯ: Без да блести ЦСКА надви Септември Симитли (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнус Санкаре и Мартин Смоленски се разписаха, "червените" завършват лагера без допуснат гол

ЦСКА спечели последната си контрола в Турция. Без да блестят "червените" надвиха с 3:0 втородивизионния Септември (Симитли). Юнус Санкаре откри преди почивката, а през второто полувреме два гола добави 17-годишният Мартин Счмоленски. ЦСКА приключва лагера си в южната ни съседка с актив от две победи и един равен. Отборът не допусна гол в нито един от три мача.

Тимът на Бруно Акрапович пое контрола над мача от самото начало. Очаквано владееше повече топката, но голови ситуации липсваха. В 4-ата минута силен удар на Тиаго мина високо над вратата на Септември. Последва корнер за "червените" при който защитата на съперника се справи без проблем.

В 12-ата минута на двубоя Септември опита да организира бърза атака, но отбраната на ЦСКА се справи с положението. Четири след това Соу овладя центриране отляво и върна към Санкаре, който стреля с глава в гердата. Дори да бе вкарал, попадението обаче нямаше да бъде признато, тъй като реферите отсъдиха засада.

След половин час игра Соу финтира бранител в бяло и центрира, но защитата на Септември се справи и изчисти топката.

В 37-ата минута Михайлов засече с глава центриране отляво, но изстрелът не затрудни Бусато.

Така се стигна до 39-ата минута, в която ЦСКА откри резултата. Мазику опита удар, но той се получи като извеждащо подаване към Санкаре. Халфът овладя топката и останал очи в очи с Димитров вкара покрай плонжа на вратаря.

На почивката Бруно Акрапович смени почти целия си отбор. На терена остана само Брадли Мазику. Септември пък можеше да изравни в 47-ата минута минута. Кирил Грозданов се възползва от грешка на "червените" в центъра на терена, напредна и стреля опасно, но над вратата.

ЦСКА отговори с отлична атака отляво в 53-ата минута. Пеняранда слезе до аутлнията и върна към Мазику, който направи пропуск от границата на малкото поле. Седем след това Живков беше оставен непокрит в наказателното поле на съперника и засече с глава центриране на Греъм Кери, но вратарят на тима от Симитли спаси.

В 66-ата минута Мартин Смоленски получи отличен пас и с диагонален удар вкара втори гол за ЦСКА.

В 74-ата Грем Кери изпълни отлично пряк свободен удар, а топката мина опасно близо до лявата греда. Ахмед Ахмедов можеше да вкара трети гол за "червените" в 82-ата минута. Нападателят се възползва от грешка в отбраната на Септември и стреля опасно, но вратарят изби в корнер. Две по-късно Смоленски заби втория си гол в мача след асистенция на Ахмедов.

ЦСКА - Септември (Симитли) 3:0

1:0 Юнус Санкаре (39)

2:0 Мартин Смоленски (66)

3:0 Мартин Смоленски (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 13. Юнус Санкаре, 22. Али Соу, 30. Георги Йомов

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 8. Греъм Кери, 10. Радослав Живков, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов

Септември (Симитли): 13. Филип Димитров, 28. Крум Николов, 3. Илия Мунин, 4. Борислав Вакадинов, 27. Слави Косов, 14. Здравко Карадачки, 11. Китан Василев, 8. Тодор Траянов, 20. Емил Петров, 88. Даниел Гогов, 9. Иво Михайлов.