ГОЛЯМ ШАМАР ЗА ТИТИ: Черноморец унижи Левски Лукойл с 93:75 (СНИМКИ)

"Сините" скандално слаби в Бургас, на моменти губеха с 30 точки.........

Черноморец нанесе една от най-тежките загуби на Левски Лукойл в последните години. Бургазлии направиха за смях селекцията на Константин Папазов с 93:75 в мач от 14 кръг на НБЛ.

Домакините водиха с 30 точки три минути след началото на второто полувреме и не се отказаха до края да налагат волята си на терена.

Това е трето поражение на „сините“ за сезона. Те имат и 10 победи и са втори в класирането в момента, като изостават с две поражения от лидера Рилски спортист. Следващият съперник на Левски Лукойл е Спартак Плевен.

Победата е пета за Черноморец, трета като домакин, които са шести в подреждането. На 23 януари тимът гостува на Академик Пловдив.

Целият отбор на Черноморец заслужи суперлативи в този мач не само заради представянето си на терена, но и заради настроението и духа, които показа. Отново титулярите на Васил Евтимов изнесоха тежестта на мача, като изиграха най-добрия си мач през сезона.

Константин Коев бе истински капитан на своите с 23 точки след пет тройки и 9 борби. С 24 точки и 16 борби се отличи Марвин Смит, а Уендъл Луис добави 20 точки. С 19 точки и 10 асистенции се отличи Дианте Болдуин.

Тайрън Брейзълтън наниза 16 точки за „сините“, Христо Захариев се отличи с 15 точки и 9 борби, като остана на борба от пореден дабъл-дабъл. С двойно постижение завърши Данило Тасич – 12 точки и 13 борби, а с 9 точки и 12 борби се отличи Райън Райт.