Пирин смачка Марек в контролна среща (ВИДЕО)

Новите дебютираха за "орлетата"

Пирин Благоевград започна с убедителен успех зимната си подготовка за втория дял от Втора лига. "Орлетата" надвиха с 5:1 водача в Югозападната трета лига Марек Дурница.

Дебют за благоевградчани направиха тримата нови - Андон Гущеров, Венцислав Бенгюзов и Димитър Шейтанов. Двубоят пропусна само Станислав Манолев, а Уорън Фийни заложи на два различни състава през двете полувремена.

Резултатът на стадион „Христо Ботев“ бе открит от Гурам Гощелиани в 4-тата минута. Това бе първи негов гол за Пирин. Веселин Любомиров изравни със страхотен шут в 10-тата минута. След половин час игра защитникът Димитър Митов направи 2:1 за Пирин.

През второто полувреме Александър Дюлгеров,Преслав Йорданов и Стилиян Николов оформиха крайното 5:1. Двата тима играха много чисто и не създадоха никакви проблеми на съдията Георги Иванов.