СУПЕРШАМПИОН! Ювентус извоюва деветата си Суперкупа, Роналдо влезе в историята! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът вече е футболистът с най-много голове в историята след като прониза Наполи

Италианският шампион Ювентус спечели Суперкупата на Италия, след като в директен спор за трофея тази вечер победи носителят на Купата на Италия Наполи с 2:0.

Първият точен на "Мапей Стейдиъм" беше Кристиано Роналдо, който малко след час изведе торинци напред в резултата.

Португалецът за втори път отбеляза в мач за Суперкупата, след като преди два сезона отново той вкара единственото попадение срещу Милан в спора за трофея в Доха.

Голът му беше под №760, което го изведе еднолично на първото място във вечната класация на голмайсторите в историята на играта.

Алваро Мората оформи крайния резултат в последните секунди, а Наполи трябва да съжаляват за изпуснатия шанс, след като десет минути преди края изпуснаха и дузпа.

Срещата започна равностойно, като нито един от двата отбора не създаде опасности пред някоя от двете врати. В 29-та минута Ървин Лозано успя да се освободи в наказателното поле и стреля, но Шчезни беше на мястото си, за да спаси.

Пет минути преди почивката Роналдо също отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

След полувремето Ювентус вдигна темпото и в 64-та минута отбеляза. След изстрел от дистанция Оспина изби, но топката се озова в Роналдо, който отблизо отбеляза.

В 78-та минута Наполи вдигнаха ръце, искайки дузпа, след като бе извършен фаул в наказателното на Ювентус. Първоначално Паоло Валери показа, че няма намерение да посочи бялата точка, но колегите му от ВАР го привикаха да прегледа ситуацията и той наистина промени мнението си, където се видя, че Макени е ударил Мертенс без да играе за топката - дузпа за Наполи.

Зад топката застана капитанът на пертенопеите Лоренцо Инсине, но нервите му не издържаха и той прати кълбото покрай лявата греда.  В шестата минута на продължението Куадрадо напредна сам и намери Мората, който сам срещу вратаря оформи крайния резултат.

Така Ювентус за девети път спечели Суперкупата на Италия, като общо е играл за трофея 16 пъти. Наполи пък изпусна шанса си да вземе третия си такъв трофей и първи от 2014 година насам.

Ювентус - Наполи 2:0
1:0 Кристиано Роналдо 63
2:0 Мората 90+6

Стартови състави:

Ювентус: Шчезни, Куадрадо, Бонучи, Киелини, Данило, Макени, Бентанкур, Артур, Киеза, Кулушевски, Роналдо

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Марио Руи, Бакайоко, Деме, Лозано, Желински, Инсине, Петаня

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини