ГОЛЯМА ДРАМА: Левски надви поляци, Ники Михайлов спаси дузпа в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" победиха полския Подбескидзе с 1:0, страхотен гол на 17-годишния Мартин Петков

Левски постигна първата си победа за 2021г. във втората си контрола по време на зимния си лагер. Днес "сините" надвиха полския Подбескидзе с 1:0 след страхотно изпълнение на Мартин Петков.

Още във 2-та минута Левски създаде първото си чисто голово положение. След преса Марин Петков отне топката от защитник на поляците. Той подаде точно към Найджъл Робърта. Нападателя стреля моментално, но вратарят Пешкович спаси. В ответната атака Десли Убник от поляците стреля мощно от границата на наказателното поле, но в аут.

Вратарят на Левски Звонимир Микулич спаси страхотно положение в 12-ата минута. След дълъг пас, нападателят на поляците Камил Билински бе оставен сам срещу стража на "сините". Микулич обаче показа отличен рефлекс и изби топката. Две минути по-късно Мартин Петков центрира от свободен удар, но защитник на поляците се справи и изби в ъглов удар, точно преди играч на Левски да засече.

Найджъл Робърта пострада в 19-ата минута след остро влизане на Яницки от поляците. Наложи се намесата на лекарите на Левски. За радост нападателят на "сините" продължи двубоя.

В 24-ата минута Левски поведе с гол бижу на Мартин Петков. Ивайло Найденов центрира полувисока топка в наказателното поле. Там Петков пробва странична ножица, която изненада защитата и вратаря на поляците и "сините" поведоха с 1:0.

Здравко Димитров пробва солова акция в 29-ата минута. Той получи топката по десния фланг, финтира двама души от поляците и стреля, но вратарят Пешкович улови.

В 32-ата минута Мамич от поляците се озова на стрелкова позиция, но отново Микулич направи ключово спасяване и опази вратата си суха.

До края на първото полувреме двата отбора продължиха да стъпват здраво на терена и единоборствата изобилстваха.

Второто полувреме стартира с натиск на Левски. В 48-ата минута Здравко Димитров проби по левия фланг, финтира двама души и стреля много добре с вътрешен фалц, но вратарят на поляците изби.

След заучено положение от ъглов удар, Марин Петков отправи удар от малък към вратата на поляците в 59-ата минута. Изстрелът обаче бе спасен от вратаря на поляците.

В 62-ата минута Славиша Стоянович направи шест смени. Дебют със синята фланелка направи новото попълнение Ребин Сулака, който смени Алекс Петков. Влезе и дошлият на проби хърватин Анте Врличак. Темпото на двубоя доста спадна след множеството смени и в двата отбора.

Николай Михайлов се намеси много добре в 80-ата минута след бомбен шут на футболист на поляците. Стражът изби топката, която летеше застрашително към вратата му.

Найджъл Робърта получи страхотен дълъг пас от Живко Атанасов в 82-ата минута. Нападателят овладя топката, напредна с нея и шутива в далечния ъгъл на вратаря на Подбескидзе, но той спаси.

В продължението на двубоя поляците получиха право да изпълнят дузпа. След центриране от корнер се получи разбъркване и реферът незнайно защо отсъди нарушение. Николай Михайлов обаче много умело спаси удара на играч на поляците от бялата точка.

Левски - Подбескидзе 1:0
1:0 Мартин Петков 24

Стартов състав: Микулич, Найденов, Алекс Петков, Атанасов, Галчев, Райнов, Даске, Димитров, Марин Петков, Мартин Петков, Найджъл Робърта