В ЗРЕЛИЩЕН МАЧ: Лудогорец изпусна Шахтьор Донецк (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани се върнаха от 0:2, Икоко и Каули се разписаха

Лудогорец записа престижно равенство - 2:2 срещу шампиона на Украйна Шахтьор Донецк във втората си контрола от лагера в Турция. "Орлите" могат да съжаляват, че не спечелиха, след като направиха куп пропуски.

Украините поведоха още в петата минута, когато удар на Соломон рикошира в Жосуае Са и заблуди Пламен Илиев, за да влети в мрежата му - 0:1.

Отлична атака на Лудогорец в 14-ата минута завърши с подаване на Антон Недялков към Текпетей, който прати топката над вратата на Пятов. В 20-ата Кешерю стреля от малък ъгъл вместо да потърси свой съотборник в малкия пеналт, което се оказа грешно решение.

Шампионите стигнаха до най-чистото си положение в 39-ата минута. Десподов намери Текпетей в наказателното поле на Шахтьор. Ганаецът финтира съперников защитник и отправи удар, който обаче беше спасен от вратаря Гриценко.

В края на първата част Десподов също имаше възможност да се разпише, но и той не успя да преодолее стража на украинците.

На почивката двамата треньори извършиха доста промени. В игра за Лудогорец се появиха Ренан, Сисиньо, Григоре и Митков. За Шахтьор влезе бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш. Именно бразилецът опита да вкара с прехвърлящ удар от 40 метра в 50-ата минута, но изпрати топката в аут. Малко по-късно и Фернандо не уцели вратата.

В 55-ата украинците все пак стигнаха до втори гол. Резервата Йевхен Коноплянка се разписа с диагонален удар.

Лудогорец не се предаде и само три минути след това Икоко върна едно попадение. Той беше изведен сам по лявото крило, преодоля бранителя пред себе си, а след това стреля точно - 1:2.

В 58-ата пък Сисиньо намери Жордан Икоко вляво. Крайният бранител на Лудогорец изпревари Фернандо и мушна топката между краката на стража на тима от Донецк и намали пасива на "орлите" - 1:2.

Две след това Каули вкара за 2:2, след като излизане беше изведен от Димитър Митков очи в очи с украинския страж и стреля под плонжа му.

Шут на Десподов в 72-ата минута беше отразен майсторски от вратаря на Шахтьор. Само 60 секунди по-късно Каули изведе Десподов сам срещу вратаря, но Трубин спаси. В 80-ата далечен удар на Мораеш с левия крак пък беше спасен от Ренан. До края стражът на Лудогорец отрази опасен изстрел и на Фернандо.

ЛУДОГОРЕЦ - ШАХТЬОР (Д) 2:2

0:1 Соломон (5)

0:2 Коноплянка (55)

1:2 Икоко (59)

2:2 Каули (60)

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев – Оливие Вердон, Жосуе Са, Антон Недялков, Жордан Икоко – Стефан Баджи, Алекс Сантана, Каули Оливейра – Клаудиу Кешеру, Кирил Десподов, Бърнард Текпетей

ШАХТЬОР: Пятов, Додо, Хочолава, Степаненко, Дентиньо, Тете, Соломон, Коваленко, Патрик, Матвийенко, Витао

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона