Пирин удари Янтра и оглави Втора лига (ВИДЕО)

"Орлетата" спечелиха визитата си в Габрово с 2:0

Пирин (Благоевград) спечели гостуването си на Янтра (Габрово) с 2:0 в мача от 19-ия кръг на Втора лига. Станислав Манолев в 18-ата и Антон Карачанаков в 73-ата минута зарадваха благоевградчани и донесоха успеха за “зелените”. По този начин  “орлетата” оглавяват временно класирането, като изпреварват лидерите от Локомотив (София).

В 17-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност в мача. Тогава Християн Кожухаров видя излезлият по-напред вратар на Пирин Петър Петров и технично се опита да го прехвърли от около 30-ина метра, но топката срещна гредата.

Само минута по-късно обаче габровци се намираха вече назад в резултата. След бърза контраатака Спас Георгиев получи отдясно и с ниско центриране успоредно на голлинията намери Преслав Йорданов, който стреля, но нацели гредата. При рикошета обаче кълбото се върна в краката на Станислав Манолев, който на празна врата не сбърка и откри за 1:0.
В 58-ата минута Антон Карачанаков отправи коварен шут от границата на наказателното поле, но Иван Гошев докосна кълбото и то срещна страничния стълб. В 70-ата минута Тони Иванов центрира добре към Иван Петков. Нападателят стреля хубаво с глава, но за съжаление на Янтра неточно.

3 минути по-късно “орлетата” успяха да забият и втори гол. След ъглов удар на домакините топката бе избита от наказателното поле и подадена към Антон Карачанаков. Футболистът на Пирин напредна добре с нея, навлезе в наказателното поле на Янтра и с хубав удар по земя с левия крак успя да промуши топката покрай стража на габровци - 0:2.
Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"