В БЕРГАМО: 10 от Аталанта не издържаха срещу Реал (Мардрид) (ВИДЕО)

Изгониха защитник на домакините още в 18-ата минута, Менди донесе успеха на испанците

Реал Мадрид спечели с 1:0 при гостуването си на Аталанта от 1/8-финалите на Шампионската лига. Гостите бяха без куп титуляри, но над от 70 минути играха с човек повече. Това даде резултат накрая, когото Менди отбеляза.

Зинедин Зидан не можеше да разчита на титулярния си нападател Карим Бензема. Затова неговото място на върха на атаката изненадващо зае Иско, който си партнира с Маркос Асенсио и Винисиус Жуниор.  От групата отсъстваха още Серхио Рамос, Еден Азар, Марсело, Дани Карвахал, Феде Валверде, Едер Милитао, Алваро Одриосола и Родриго Гоеш. Въпреки това Реал стоеше по-добре в началните минути, макар и без да създава реални голови опасности.

Домакините останаха с човек по-малко още в 18-ата минута. Менди изведе Винисиус на скорост. Нападателят на Реал стигна пръв до топката и беше грубо повален пред наказателното поле от Фройлер. Съдията не се поколеба и му показа директен червен картон.

Изненадващо Аталанта имаше инициативата в следващите минути и Сапата и Маеле изпуснаха добри ситуации в наказателното поле на съперника. Гасперини все пак предприе дефанзивна ротация, като извади Сапата и пусна Пасалич, който да заеме позиция пред защитата на тима.

След 30-ата минута Реал Мадрид натисна и съумя да създаде няколко опасни ситуации. В 34-ата Иско получи топка в наказателното поле, смени посоката и стреля, но покрай вратата. Четири по-късно Модрич също шутира към вратата на домакините, но в аут. В 42-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Луис Мюриел в наказателното поле, но съдията бе категоричен, че няма да посочи бялата точка.

В добавеното време се стигна до най-добрата възможност за испанския тим. Топката бе центрирана в наказателното поле и Рафаел Варан стреля с глава отблизо, но Голини спаси.

Първата възможност след почивката отново беше на сметката на Реал. В 47-ата минута Модрич отправи шут по земя, който след рикошет премина опасно близо до гредата. Шест по-късно Винисиус пропусна. Той бе оставен непокрит във вратарското поле, но отблизо прати топката над напречната греда.

В 57-та минута и Тони Кроос опита далечен шут, който обаче не беше близко до целта. В 79-ата германецът повтори упражнението, но отново без успех. Малко след това Каземиро падна в наказателното поле, съдията не отсъди дузпа, но не посмя да го изгони за симулация, каквато очевидно имаше.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Менди се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле.

АТАЛАНТА - РЕАЛ М 0:1

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АТАЛАНТА: 95. Голини, 2. Толой, 17. Ромеро, 19. Джимсити, 3. Маеле, 15. Де Роон, 11. Фройлер, 8. Госенс, 32. Песина, 9. Мюриел, 91. Сапата

РЕАЛ М: 1. Куртоа, 23. Менди, 6. Начо, 5. Варан, 17. Лукас Васкес, 10. Модрич, 14. Каземиро, 8. Кроос, 20. Винисуис, 11. Асенсио, 22. Иско

Аталанта - Реал (Мадрид) 0:1