ПО ШАМПИОНСКИ: Лудогорец надви трагичен ЦСКА и докосва Десетата! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" неузнаваеми в Разград, нямат точен удар в мача, спасиха се от разгром

Серията от 7 поредни равенства между Лудогорец и ЦСКА приключи днес в Разград, където шампионите спечелиха с минималното 1:0 голямото дерби с „червените“ от 19-ия кръг на efbet Лига.

Така „орлите“ спряха серията от 11 двубоя без поражение на своите гости и дръпнаха с 6 точки пред тях на върха във временното класиране.

Освен това, те останаха непобедени у дома в 42 шампионатни срещи и не позволиха на съперника да отправи нито един точен удар към вратата на Пламен Илиев през целия мач.

Густаво Бусато пък направи няколко спасявания, а и имаше късмет, защото Десподов пропусна две отлични възможности да направи успеха на Лудогорец далеч по-изразителен.

Наставникът на гостите Бруно Акрапович бе лишен от услугите на Жеферсон и Алберто Пеняранда, докато неговият колега Валдас Дамбраускас нямаше как да разчита на контузения капитан Светослав Дяков.

Литовецът обаче заложи на две бързи крила в лицето на Кирил Десподов и Бернард Текпетей, които през първото полувреме не спряха да тормозят защитата на „червените“ и бяха основните действащи лица на „Хювефарма Арена“.

Така „орлите“ се възползваха максимално от схемата на ЦСКА с трима централни бранители и липсата на типични крайни такива, успявайки да открият резултата още в 4-ата минута.

Тогава миналият през „Армията“ национал Кирил Десподов отправи един силен изстрел, който Густаво Бусато отрази, но право в краката на Текпетей и ганаецът отблизо вкара от добавка първото си попадение в efbet Лига за 1:0.

Четвърт час по-късно отново голмайсторът и неговият асистент създадоха отлична възможност за гол.

В 18-ата минута обаче ролите бяха разменени - Текпетей изведе Десподов сам срещу вратаря.

Националът отправи удар по земя, с който преодоля Бусато, ала притичалият Юрген Матей изби малко пред голлинията и спаси сигурен втори гол.

В 33-ата минута пак двете крила на Лудогорец объркаха защитата на ЦСКА. Текпетей центрира отдясно и намери непокрития в малкото наказателно поле Десподов. Той стреля с глава от непосредствена близост, но над вратата.

До почивката нови попадения не паднаха, а гостите не съумяха да отправят нито един точен изстрел през първото полувреме.

Те започнаха второто малко по-добре и стигнаха до няколко статични положения, ала защитата на „орлите“ се справи на ниво. Тя се пропука на два пъти след центрирания към Жорди Кайседо, който обаче стреля с глава над вратата и в 63-ата, и в 76-ата минута.

Междувременно на терена за гостите се появиха новите попълнения Федерико Варела, Мено Кох и Бисмарк Чарлс, като последните двама записаха официални дебюти с червената фланелка.

Нападателят се бори много, докато защитникът се отличи с едно страхотно изчистване от голлинията и жълт картон, тъй като влезе в разправия с Кирил Десподов, но в крайна сметка ЦСКА трябваше да се примири с поражението и края на серията си от 8 поредни победи.

Така ЦСКА остана с 39 точки, на 6 от лидера Лудогорец и на 1 пред третия Локомотив (Пловдив).

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:0
1:0 Текпетей (4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов, 12. Абел Анисе, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру (к), 32. Жосуе Са, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Соуса;

РЕЗЕРВИ: 33. Ренан, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 19. Пиерос Сотириу, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков, 88. Вандерсон;

Треньор: Валдас Дамбраускас;

ЦСКА
: 1. Густаво Бусато, 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригес, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 10. Георги Йомов, 24. Джером Синклер, 30. Жорди Кайседо;

РЕЗЕРВИ: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 8. Греъм Кери, 17. Бисмарк Сие, 19. Иван Турицов, 5. Федерико Варела, 27. Мартин Смоленски;

Треньор: Бруно Акрапович;

ПО ТРАДИЦИЯ NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ МАЧА В РЕАЛНО ВРЕМЕ, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ДЕРБИТО ПО МИНУТИ:

90+3 След последния съдийски сигнал Амос Юга влезе в пререкания със съдиите и получи жълт картон, така че ще пропусне следващия двубой на ЦСКА.

90+3 Край на мача! Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 и дръпна с 6 точки на върха.

90+3 Центриране към пеналта на Лудогорец и шанс за ЦСКА, но той отминава зараду нарушение срещу Пламен Илиев.

90+2Тактическа смяна в състава на Лудогорец. Георги Терзиев вместо Клаудуи Кешеру.

90 - Три минути добавено време и жълт картон за Пламен Илиев заради забавяне на играта.

89 - СТРАХОТЕН ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру бе оставен непокрит в пеналта и отправи диагонален удар, който премина покрай Бусато, но Кох бе заел отлична позиция и спря топката пред голлинията.

88 - Смяна в Лудогорец. Доминик Янков заменя Каули Оливейра.

86 - ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ НА ТЕРЕНА! Мено Кох получава жълт картон само 14 минути след официалния си дебют за ЦСКА. Той влезе в разправия с Кирил Десподов край тъчлинията след едно нарушение срещу Кешеру, за което Матай също бе официално предупреден.

85 - ЦСКА опитва финален щурм и се настани в половината на домакините, които от своя страна се прибраха във фаза защита и очевидно в оставащите минути ще разчитат на контраатаки.

81 - Още една смяна в ЦСКА. Греъм Кери вместо Брадли Мазику.

76 - Кайседо засече с глава центрирането на Тиаго, но стреля над вратата.

75 - Трета смяна в ЦСКА. Официален дебют за ЦСКА записва Бисмарк Чарлс, който заменя Йомов.

75 - Ново нарушение на домакините, пак срещу Йомов. Този път Тиаго ще центрира, след като Вион бе заменен.

74 - Жълт картон за Икоко, който фаулира Йомов край тъчлинията.

73 – Ъглов удар за Лудогорец.

72 - Двойна смяна в ЦСКА. Вион и Гълъбов излизат, вместо тях новите попълнения Федерико Варела и Мено Кох.

69 - Първата смяна в срещата е в състава на домакините. Голмайсторът Текпетей отстъпва мястото си на Пиерос Сотириу.

68 - Корнер в полза на ЦСКА.

66 - Жълт картон за Синклеър, който задържа Текпетей в средата на терена и така спря контраатака на Лудогорец.

64 - Корнер в полза на ЦСКА. Матей обаче бе изпреварен от защитник в наказателното поле.

63 - Първа добра възможност за ЦСКА. Синклеър центрира много добре към пеналта, където Кайседо се извиси, но стреля с глава над вратата.

61 - Бусато улови топката след корнера на домакините и опита веднага да изведе Йомов, който обаче бе сам в предни позиции и загуби от двама съперници.

60 - Ъглов удар за Лудогорец, след като Десподов изведе Кешеру и той опита центриране, но бе затворен от Занев.

55 - Корнер в полза на ЦСКА, Пламен Илиев боксира.

50 - Кайседо опита удар от далечна дистанция, но много неточно.

48 - Ново статично положение за гостите и още едно центриране, ала Вердон е над всички е пеналта.

47 - Свободен удар за ЦСКА и центриране, което обаче е изчистено от Антон Недялков.

46 - Начало на второто полувреме. Няма промени в двата състава.

45+1 Край на първото полувреме! Лудогорец се оттегля на почивка с минимален аванс, ЦСКА няма точен удар.

45 - Една минута добавено време за първата част.

43 - Бусато с отлично спасяване! Десподов стреля от десетина метра, но вратарят на ЦСКА бе на своя пост и отрази.

40 - Жълт картон и за Анисе, който спря с цената на нарушение Георги Йомов.

38 - Нарушение на Матай срещу Кешеру. То бе 8-ото, извършено от футболистите на ЦСКА до момента. Тези на Лудогорец са направили с едно по-малко.

36 - Кешеру проби в наказателното поле и центрира прострелно, но Бусато изби топката, а после тя срещна ръката на Анисе.

33 - ФРАПАНТЕН ПРОПУСК НА ДЕСПОДОВ! Той бе оставен непокрит във вратарското поле и получи страхотен пас от Текпетей, ала с глава стреля над вратата от непосредствена близост.

30 - Недялков проби добре по левия фланг, но центрира твърде силно – тъч за ЦСКА.

28 - Първата постепенна атака на ЦСКА в срещата приключи безславно, защото Са затвори Йомов.

26 - Центрирането на Десподов спря в Тиаго - корнер за Лудогорец, след който пак Тиаго изчисти топката.

25 - Нарушение срещу Десподов близо до мястото за изпълнение на корнер. Потърпевшият ще изпълни свободния удар.

21 - Юрген Матей засече центрирането от ъгловия удар, ала топката премина високо над вратата.

21 - Тибо Вион центрира към наказателното поле на Лудогорец, където защитник на „зелените“ изчисти в корнер.

19 - „Червената“ отбрана се справи с центрирането от ъгловия удар.

18 - СТРАХОТЕН ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Текпетей изведе Десподов сам срещу вратаря. Националът отправи удар по земя, с който преодоля Бусато, ала притичалият Юрген Матей изби малко пред голлинията в корнер.

18 - Кайседо отправи удар от средна дистанция, но прати топката покрай гредата.

17 - Засада на Кирил Десподов.

17 - Първият жълт картон в мача е за капитана на гостите Петър Занев, който задържа голмайстора Текпетей в средата на терена и вече е предупреден официално.

15 - Анисе спря Кайседо, после Тиаго опита центриране, но право в ръцете на Пламен Илиев.

13 - Сега Десподов центрира от статично положение, но Петър Занев бе заел добра позиция и изчисти.

10 - Тиаго от ЦСКА имаше претенции, че е задържан пред наказателното поле на домакините, но нарушение не последва.

7 - Опит на ЦСКА за контраатака, която е спряна заради нарушение в атака на Кайседо.

6 - Корнер за Лудогорец, но защитата на ЦСКА този път се справи.

4 - ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Бернанрд Текпетей вкара след добавка, след като Кирил Десподов проби по фланга и отправи силен изстрел. Густаво Бусато спаси удара му, но нямаше шанс при втория опит и ганаецът откри резултата - 1:0!

3 - Центриране на Тибо Вион отдясно, защитата на домакините изчисти топката, но тя попадна у Амос Юга, който стреля от воле, но високо над целта.

3 - Засада и на Кешеру, който днес е с капитанската лента на Лудогорец.

2 - Засада на Кайседо.

1 - Нарушение срещу Кайседо край тъчлинията, извършено от Жосуе Са.

1 - Начало на мача!

0 - Преди дербито талантът на домакините Доминик Янков получи приза за най-проспериращ млад футболист, а малко по-рано получи такъв и за "Футболист на феновете за 2020".

0 - Двата отбора вече излизат на терена в Разград. Стадионът е празен заради пандемията от коронавирус, а времето е прекрасно за футбол - слънчево и без вятър. Разликата между двата отбора в класирането е само 3 точки, началото е след няколко минути!