ПАК НА ПЪТЯ НА ПОБЕДАТА: ЦСКА отстрани Черно море за Купата на България (ВИДЕО + СНИМКИ)

"Червените" се възползваха от грешките на варненския тим за 3:1

ЦСКА се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като постигна лесна победа с 3:1 над Черно море на стадион "Българска армия".

Това на практика означава, че Бруно Акрапович ще запази поста си, след като в днешния ден излязоха информации, че босненецът може да бъде уволнен при загуба днес, тъй като така и последните шансове на тима за трофей щяха да се изпарят.

ЦСКА и Черно море започнаха доста предпазливо двубоя, като в началните минути не успяха да създадат нищо по-опасно пред една от двете врати.

В 9-ата минута домакините поведоха. Иван Дюлгеров подаде на Влатко Дробаров в наказателното поле, като бранителят веднага му върна топката. Стражът на варненци обаче допусна груба грешка, като позволи на Бисмарк Чарлс да му открадне кълбото и от близко разстояние да изведе "червените" напред в резултата.

Малко по-късно Георги Йомов бе намерен в наказателното поле от Брадли Мазику. Крилото на ЦСКА падна в наказателното поле, но Волен Чинков прецени, че няма достатъчно основания да даде дузпа.

В 17-ата минута Черно море отправи удар по посока на вратата на Густаво Бусато, след като Даниел Димов стреля с глава, но много слабо и бразилският страж на ЦСКА уловия.

В средата на първата част гостите имаха добра възможност за попадение. Фейсал Касми центрира опасно в наказателното поле, където Родриго опита да засече с глава, но топката бе малко по-висока от необходимото.

Секунди по-късно Георги Йомов нахлу в наказателното поле на "моряците" и стреля, но покрай левия страничен стълб.

ЦСКА бе много близо до втори гол в 34-ата минута. След центриране на Тибо Вион от корнер, Жорди Кайседо стреля с глава, но топката се удари в тялото на неговия съотборник Джером Синклер и излезе в аут.

Само 120 секунди по-късно "червените" получиха дузпа. Джером Синклер опита финт в наказателното поле, но си пусна дълго топката и тя попадна в краката на Бисмарк Чарлс. Нападателят бе блъснат от Даниел Димов и Волен Чинков посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Георги Йомов, който с точен удар в десния ъгъл на вратата увеличи преднината на домакините.

В 49-ата минута ЦСКА реши всичко в срещата, след като вкара трети гол. Брадли Мазику открадна една топка в центъра и напредна по лявото крило, като подаде на Георги Йомов, който с удар от границата на наказателното поле се разписа за 3:0.

Малко по-късно домакините бяха близо до трети гол. След центриране от корнер топката достигна до Мено Кох, който я подаде на Брадли Мазику. Ударът на фланговия футболист обаче мина покрай вратата.

В 62-ата минута Черно море върна един гол. След центриране на Родриго от фаул Даниел Димов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава прати топката в долния десен ъгъл на Густаво Бусато.

Гостите продължиха да натискат съперника си и в 67-ата минута Родриго опита удар от далечно разстояние, но топката мина над напречната греда.

В 87-ата минута Греъм Кери се оказа на добра позиция пред наказателното поле на Черно море и стреля, но над напречната греда.

Най-интересните моменти от мача:

1 - Начало на срещата!

6 - Срещата между двата отбора започва доста активно

10 - ГОЛ! Стражът на гостите Дюлгеров направи безумна вратарска грешка и се засуети, като при опита си да прати топката в предни позиции се стигна до отнемане на кълбото в наказателното му поле и Бисмарк Чарлс вкара първото си попадение за "червените" от София. Наистина голям гаф!

14 - Йомов падна в наказателното поле и домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе свирена

20 - Домакините притиснаха противника си през последните минути

23 - Разбъркване в наказателното поле на Черно море, което обаче завърши с извършено нарушение

28 - Шанс за ЦСКА! Удар на Йомов обаче преминава много близо покрай целта

33 - Нова възможност за домакините! Кайседо стреля с глава, но топката рикошира в Синклер и в крайна сметка кълбото излезе в аут

39 - ГОЛ! Йомов удвои от дузпа за домакините!

45 - Край на полувремето

46 - Начало на второто полувреме

48 - Удар на Илиан Илиев - младши от наказателното поле, който обаче бе доста неточен

49 - ГОЛ! Йомов прави резултата класически след силен удар по земя от границата на наказателното поле

56 - След трите гола преднина на ЦСКА сякаш темпото доста поспадна

61 - ГОЛ! Димов връща гостите в играта, след като с глава бележи във вратата на Бусато

ЦСКА:
1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 11. Петър Занев - к, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес, 24. Джером Синклер, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Жорди Кайседо

Резерви
: 25. Димитър Евтимов, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 19. Иван Турицов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 29. Александър Бучков

Треньор:
Бруно Акрапович

Черно море
:25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов - к, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Добаров, 2. Цветомир Панов, 77. Стефан Велев, 23. Пабло Гарсия, 10. Илиан Илиев, 72. Родриго Енрике, 29. Файсел Касми, 20. Зе Гомеш

Резерви:
22. Георги Георгиев, 16. Денислав Ангелов, 5. Стефан Станчев, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов, 17. Велислав Василев, 8. Емил Янчев

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона