ДЕРБИ НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Царско село подгони Топ 6, Славия лети към дъното (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Царете" с втора поредна победа, вече са с три точки пред Левски

Царско село победи с 2:0 Славия в предпоследната среща от програмата на 20-ия кръг на efbet Лига.

"Царете" успяха да покажат по-добрата игра на своя терен и с две добре развити атаки стигнаха до трите точки над околовръстното. Момчетата на Любослав Пенев записаха втора поредна победа и седма точка в последните три кръга, което ги задържа на осмото място и то вече с три точки аванс пред Левски.

Проблемите за Славия пък продължават, като "белите" оставиха позитивните резултати в последните два мача зад гърба си и не успяха да изплуват от 12-то място.

Първият шанс в двубоя се откри пред Царско село, когато в 11-ата минута Андерсон Кордейро опита да центрира по левия фланг. Топката рикошира от крака на Михаил Александров и за малко не влетя във вратата на "белите". Светослав Вуцов обаче изби в ъглов удар.

Царско село отбеляза първи гол в двубоя в 20-ата минута. Стефан Христов беше изведен по дясното крило, той влезе в наказателното поле и пробва удар, топката бе избита, но доста несръчно от Георги Вълчев. Тя се озова в Андерсон, който веднага я върна в наказателното поле, а там Христов с плонж насочи топката във вратата на "белите".

Славия създаде напрежение за първи път в 29-ата минута. Тогава Емил Стоев центрира, вратарят на "царете" увисна, но Радослав Кирилов не можа да вкара.

В следващите минути от първото полувреме на терена на "Царско село Арена" имаше доста малко футбол и повече твърди единоборства.

В началото на второто полувреме Славия се опита да осъществени натиск. До "белите" не успяха да стигнат до чисти голови положения до 60-ата минута. Нещо повече, Царско село можеше да вкара на контраатака, но резервата Лесли де Деса стреля високо над вратата.

В 75-ата минута преди Царско село се откри отличен шанс за гол. След изпълнение на свободен удар на Лъчезар Балтанов, резервата Карим Роси се озова сам в наказателното поле. Играчът овладя на гърди и стреля, но топката се отклони от напречната греда.

Всичко в мача беше решено в 83-та минута, когато Eмануил Манев оформи крайното 2:0. След контраатака, Андерсон се пусна с висока скорост по лявото крило и подаде на Манев, който непокрит успя да преодолее Вуцов и да вкара за 2:0.

Така Царско село събра 24 точки на осмата позиция, докато Славия остава 12-ти с 16 точки в актива.

ЦАРСКО СЕЛО - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Христов 20
2:0 Манев 83

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Царско село: Пласид, Лука, Христов, Балтанов, Андерсон, Даскалов, Костадинов, Луис Педро, Мартенс, Нганиони, Бандаловски

Славия: Вуцов, Алексадров, Христов, Гнадри, Антовски, Стоев, Вълчев, Дост, Макрилос, Кирилов, Рангелов
Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона