ВЪВ ВТОРА ЛИГА: Струмска слава спъна Спортист (Своге) (ВИДЕО)

Домакините имаха тотално надмощие, но не успяха да вкарат

Спортист Своге не успя да победи Струмска слава у дома. Мачът между двата тима от от 25-ия кръг на Втора лига завърши 0:0. Домакините имаха тотално надмощие, но не успяха да вкарат, а и вратарят на гостите Симеонов се отчете с ключови намеси.

Тимът от Своге остават на трета позиция с 40 точки. Само с две по-малко е четвъртия Хебър, който има и мач в аванс. Струмска слава е на 12-о място с 25 т.

Първото по-интересно положение в мача дойде чак в 21-ат минута. Тогава Томи Костадинов отправи удар, който обаче бе майсторски спасен от вратаря на гостите Симеон Симеонов.

В 36-ата минути Деян Христов овладя след центриране от свободен удар, но изстрелът му рикошира и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение Симеонов излезе и боксира. Три по-късно нова хубава атака на домакините направиха завърши с шут на Христов, който прелетя встрани от целта. В 43-ата Христов изпълни пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

В 66-ата минута Кирил Янакиев засече центриране отдясно, опката дойде на неудобния му ляв крак и ударът се озова в  ръцете на Симеонов. Секунди по-късно Томи Костадинов отклони топка към Деян Христов. Опитният нападател стреля, но вратарят гостите спаси.

В 76-ата минута Валентин Йосков намери Христов защитата на Струмска слава. Ударът му обаче мина покрай страничната греда.

СПОРТИСТ (СВОГЕ) - СТРУМСКА СЛАВА 0:0

Стартови състави:

Спортист: 1. Кунчев, 80. М. Михайлов, 3. Стойчев, 22. Кочилов, 11. Йосков, 19. Богомилов, 13. Янакиев, 17. Ташев, 7. Костадинов, 18. Христов, 21. И. Михайлов

Струмска слава: 99. Симеонов, 14. Дилчовски, 6. Петков, 3. Сандев, 8. Мицаков, 88. Янев, 10. Иванов, 2. Николов, 7. Вешев, 71. Илиев, 15. Халил