Безапелационен Пирин триумфира в дербито за върха с Локо (София)(ВИДЕО)

"Орлетата" си върнаха първото място по категоричен начин само седмица след като паднаха от него

Пирин (Благоевград) успя да спечели изключително важното дерби на върха във Втора лига срещу Локомотив (София) с категоричното 5:1. "Орлетата" сдадоха първото място след грешна стъпка в предния кръг, но днес бяха безапелационни срещу най-големия си конкурент.

Гощелиани отбеляза два гола, а останлите попадения добавиха Александър Дюлгеров, Венцислав Бенгюзов и Антон Гущеров. Почетното попадение за "железничарите" пък беше дело на Мики Орачев.

Двата тима стартираха спокойно без излишни рискове. В 5-ата минута обаче домакините нарушиха това правило и успяха да вземата ранен аванс. "Орлетата" организираха постепенна атака, след което топката се озова в Станислав Манолев. Крилото центрира в наказателното поле, където непокритият Гурам Гощелиани реализира.

В 13-ата минута домакините удвоиха преднината си. Антон Карачанаков задържа в наказателното поле и стреля, след което Божидар Митрев не се намеси добре и Гурам Гощелиани отблизо реализира второто си попадение в мача.

Гостите опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но в началните минути на срещата "столичните железничари" се затрудняваха с организирането на постепенни атаки и често бъркаха в предни позиции.

В 19-ата минута гостите намалиха резултата. Мики Орачев получи около границата на наказателното поле, след което отправи плътен изстрел. Централният защитник на Пирин Стилиян Николов сложи крака си на пътя на топката, но тя се отби в него и залъга Петър Петров, влетявайк ив мрежата му.В 38-ата минута Пирин отбеляза и трети гол във вратата на Божидар Митрев. Антон Карачанаков центрира в наказателното поле, където Александър Дюлгеров бе над вскички и реализира с глава под гредата.

Гостите стартираха агресивно второто полувреме и в 47-ата минута Александър  Александров центрира остро по земя към Светослав Диков, но Николай Бодуров решително пресече и изби в ъглов удар.

Четири минути по-късно Николай Цветков падна в наказателното поле след контакт с Александър Дюлгеров, но главният съдия Ивайло Стоянов бе близо до ситуацията и не посочи бялата точка. В ответната атака "столичните железничари" имаха отлична възможност да стигнат до втори гол. Владимир Семерджиев центрира в наказателното поле, където Светослав Дяков стреля с глава, след което последва великолепно спасяване на Петър Петров.

В 54-ата минута Пирин реализира четвърти гол във вратата на гостите. Венцислав Бенгюзов премина през трима играчи на Локомотив София, след което технично реализира в долния ляв ъгъл.

В 61-ата минута Орлин Старокин получи на границата на наказателното поле, след което отправи плътен изстрел, но топката премина над напречната греда. Шест по-късно "столичните железничари" имаха претенции и за втора дузпа, след като при центриране на Григор Долапчиев топката срещна ръката на Стилиян Николов, но и този път реферът Ивайло Стоянов не посочи бялата точка.

Домакините намалиха оборотите и отстъпиха владението на топката на гостите. В 70-ата минута Александър Александров стреля от пряк свободен удар, но Петър Петров внимаваше. Две по-късно Педро Ферари проби отдясно и центрира в наказателното поле, а Григор Долапчиев отправи изстрел с глава, пращайки топката покрай десния страничен стълб.

В 78-ата минута Преслав Йорданов овладя в наказателното поле и стреля, но изстрелът му бе блокиран от Деян Иванов. Минута по-късно Александър Дюлгеров центрира в наказателното поле, след което Орлин Старокин отправи опасен изстрел с глава преминал над напречната греда.

Девет минути по-късно домакините оформиха и крайното 5:1. Появилият се само преди две минути Андон Гущеров се възползва от отличен пас на Станислав Манолев и реализира хладнокръвно.

Така Пирин събра 52 точки, докато Локо (София) остава зад тях с 49.