ГОЛЯМА ДРАМА! Гол от засада не помогна на ЦСКА срещу Арда (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Дузпа в 90-та минута лиши "червените" от победа, изостават на 11 точки от Лудогорец

ЦСКА изпусна Арда на "Българска армия" в среща от 23-ия кръг на елита.

Двата тима врътнаха реми 1:1, след като Кайседо бе точен за домакините в 68-ата минута, но в 93-ата минута Тонислав Йорданов бе точен от дузпа за тима от Кърджали и попари бившия си тим.

След ремито ЦСКА е 3-и с 44 точки и е на цели 11 от върха, докато Арда е 4-и с 39 точки.

Не може да не се отбележи, че голът на домакините бе от чиста засада.

През първото полувреме армейците започнаха по-агресивно и имаха по-чистите положения за гол. В 14-ата минута Георги Йомов подаде отляво към Жорди Кайседо, който стреля с глава над вратата.

Секунди по-късно Федерико Варела пусна топката към еквадорския нападател в наказателното поле, но стражът на гостите го изпревари и предотврати опасността. След още три минути игра отново аржентинският полузащитник на ЦСКА подаде към Кайседо, който шутира от границата на наказателното поле, но кълбото се отби от защитник в синьо и излезе в корнер.

След неговото изпълнение Амос Юга стреля силно с галва, но над напречната греда. В 30-ата минута Жул Кейта изведе Кайседо на стрелкова позиция, който отправи хубав изстрел, но Васил Симеонов спаси.

Десет минути преди почивката Арда стигна до най-чистото си положение, след като Лозев намери Тонислав Йорданов в наказателното поле и бившият футболист на червените отправи хубав изстрел, който Густаво Бусато успя да избие с вещина в горната греда и предотврати сигурен гол. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част Кери центрира отляво, след което Йомов свали с глава към Кайседо, който чукна топката към Варела, ала изстрелът му отново бе спасен от стража на гостите. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с още по-сериозен натиск на ЦСКА и още в 47-ата минута Греъм Кери стреля в напречната греда от пряк свободен удар. Ведната след това Жеферсон Телес подаде великолепно към Жул Кейта, който стреля над вратата. В 59-ата минута Кери центрира от фал и Мено Кох се озова на стрелкова позиция, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

След неговото изпълнение Кайседо стреля с глава встрани от вратата. Малко след това се стигна до идентична ситуация, когато след ъглов удар отдясно Кери центрира към Кайседо, който отново изпрати топката с глава покрай гредата. В 68-ата минута логичното, когато Йомов подаде към Варела, който центрира отдясно към Жорди Кайседо и еквадорският голмайстор този път безпощадно изпрати топката с глава в мрежата на Арда, разписвайки се за 1:0.

Този резултат се запази до последната минута на срещата, когато главният арбитър отсъди изключително спорна дузпа за гостите за нарушение на Занев спрямо Крумов. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който не сгреши и оформи крайното 1:1.

Следващият двубой на ЦСКА е на 14 април (сряда), когато тимът ни гостува на Лудогорец в мач реванш от турнира за Купата на България. Срещата е с начален час 18:30 часа и ще се играе на стадиона в Разград.

Най-интересното по минути:

1 - Начало на мача!

4 - Стигна се до хубаво центриране на Йомов, но Лозев успя да неутрализира опасността

10 - Като цяло се получава интензивен мач през първите минути, но без чисти възможности

15 - Пропуск на Кайседо! От добра позиция той прати топката над вратата с глава

16 - Фантастична проява на Симеонов! Кайседо излезе сам срещу вратаря на Арда, но младият страж успя да осуети намеренията му

23 - Интензивна игра от началото на мача, но попадение все още няма

25 - Ключова намеса на Бусато! Бразилецът изби топката с коляното си и в крайна сметка спаси голяма опасност

29 - СУПЕР ИЗЯВА НА СИМЕОНОВ! Стражът на Арда спаси много опасен удар на Кайседо

38 - ФАМОЗЕН ПРОПУСК НА ТОНИСЛАВ ЙОРДАНОВ! От чудесня позиция той не успя да вкара, а Бусато спаси фантастично, като и гредата му помогна

43 - СУПЕР ШАНС ЗА ЦСКА! Варела обаче стреля слабо от чудесна позиция, а Симеонов улови

45 - ФАНТАСТИЧНА ИЗЯВА НА БУСАТО СЛЕД УДАР НА КОКОНОВ!

45 - Край на полувремето

46 - Начало на второто полувреме

48 - ГРЕДА за ЦСКА! Кери отправи удар от фаул, от малък ъгъл, а топката срещна напречната греда

53 - ПРОПУСК! Кейта излезе очи в очи със Симеонов, но би доста над вратата

55 - ЧУДЕСЕН ШАНС ЗА АРДА! Гостите стигнаха до положение, което завърши с удар на Йорданов и ... корнер

61 - ПРОПУСК ЗА ЦСКА! Кох и Кайседо не се разбраха за една топка в полето на Арда и скочиха едновременно, а това бе отличен пропуснат шанс

68 - ГОЛ! Кайседо успя да вкара, след като засече с глава прекрасно центриране в наказателното поле

82 - Темпото продължава да бъде високо

90+2 - ДУЗПА ЗА АРДА! Крумов бе фаулиран  от Занев в наказателного поле и гостите получават наказателен удар

90+3 - ГОЛ! Тонислав Йорданов изравнява за Арда след гол от дузпа!