Циципас е първият полуфиналист в Монте Карло

След успеха днес той може да се похвали с участие в тази фаза във всичките три надпревари от веригата на клей

Поставеният под номер 4 в схемата Стефанос Циципас от Гърция стана първият полуфиналист на "Мастърс" турнира в Монте Карло, след като съперникът му Алехандро Давидович Фокина беше принуден да се оттегли заради мускулна контузия на бедрото.

Циципас спечели първия сет със 7:5, след като при 3:3 Фокина поиска медицински таймаут заради проблеми с левия квадрицепс.

Първата част продължи 57 минути. Испанецът пръв стигна до пробив в седмия гейм, но след това два пъти загуби подаването си и Циципас спечели със 7:5.

Така Циципас се класира за шестия си полуфинал в турнирите от сериите “Мастърс 1000”. След успеха днес той може да се похвали с участие в тази фаза във всичките три надпревари от веригата на клей. Стефанос вече е бил на финал в Мадрид и на полуфинал в Рим.

В спор за място на финала гръцкият тенисист ще играе с победителя от мача между номер 11 Давид Гофен (Белгия) и Даниел Евънс (Великобритания), който на четвъртфиналите екзекутира №1 в света Новак Джокович.

Циципас има предимство от 4-2 победи срещу Гофен, но загуби предишния им сблъсък в Монте Карло през 2018 година. Срещу Евcнс пък балансът му е перфектен 2-0.

Давидович Фокина със сигурност си тръгва щастлив от Монте Карло, тъй като тук изигра първия си четвъртфинал на ниво “Мастърс 1000”. 21-годишният испански талант записа чисти победи срещу Алекс де Минор, осмия поставен Матео Беретини и Лука Пуй, за да намери място в топ 8 в Княжеството.